Projekt Wojownik 2 dni w Gdyni

Informacja Prasowa - 13.07.2018
296

Projekt Wojownik 2 dni w Gdyni

Trzecia odsłona zajęć edukacyjno-sportowych dla weteranów Wojska Polskiego odbyła się 10 i 11 lipca 2018 roku w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Spotkanie współorganizowała 3 Flotylla Okrętów.

Fot. Sylwia Cyrulik

Lipcowa edycja była wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy Projekt Wojownik odbył się w formule dwudniowych zajęć. Pierwszego dnia weterani i instruktorzy walki wręcz trenowali z ppor. Filipem Bątkowskim z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a w środę spotkali się z byłym zawodnikiem UFC, policjantem Piotrem Hallmannem. -We wtorek udało nam się przećwiczyć kilka technik i kombinacji kickbokserskich a w drugiej części obalenia i walkę w parterze.- opowiada ppor. Bątkowski.

Fot. Sylwia Cyrulik

Fot. Sylwia Cyrulik

Piotr Hallman, który od kilku dni jest już policjantem, powrócił sentymentalnie do swojej uczelni. Tym razem w innym charakterze, trenera mieszanych sztuk walki. Podzielił się swoimi najlepszymi akcjami i doskonalił techniki w parterze. -Ogromnie się cieszę, że mogę poprowadzić zajęcia dla weteranów, którzy pełnią najbardziej odpowiedzialną służbę. W projekcie biorą udział żołnierze znający sztuki walki ale także początkujący. Tak starałem się dobierać zadania treningowe by każdy mógł wykonać ćwiczenia.- zaznaczył Hallmann.

Fot. Sylwia Cyrulik

Podobnie jak podczas pierwszej i drugiej edycji uczestnicy wysłuchali wykładów, min. o sporcie jako sposobie na stres oraz żywieniu i suplementacji. O motywacji w życiu, służbie i sporcie opowiedział weteran ranny podczas misji w Afganistanie st. Kpr. Tomasz Rożniatowski.

Pierwszego dnia po zajęciach praktycznych i krótkiej regeneracji uczestnicy „Projektu Wojownik” zwiedzili muzeum Marynarki Wojennej RP oraz niszczyciel ORP Błyskawica. Natomiast w środę mieli okazję poznać symulator okrętu podwodnego, który zbudowany został na bazie wycofanego ze służby Kobbena. Poznali także możliwości szkoleniowe oraz infrastrukturę Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Zajęcia zakończyły się spotkaniem z załogą okrętu ratowniczego ORP Lech.

Kolejne spotkanie w ramach Projektu Wojownik pod koniec wakacji w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.

Comments

comments

296
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...