Prof. Marian Zembala został Hipokratesem 2016 w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”

Informacja Prasowa - 06.12.2016
71

Prof. Marian Zembala został Hipokratesem 2016 w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”

W sobotę 3 grudnia br. w auli im. prof. Witolda Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego uhonorowano laureatów plebiscytu Hipokrates 2016. To już druga edycja popularnego plebiscytu organizowanego przez „Dziennik Zachodni”, w którym wzięło udział aż 388 uczestników.

Laureatami zostali, w kategorii „ratownik medyczny” – Barbara Bujara-Kania, w kategorii „fizjoterapeuta/ fizjoterapeutka” – Marcin Wandel, w kategorii „położna” – Anna Kwiecień-Merta, w kategorii „pielęgniarka/ pielęgniarz” – Elżbieta Wawro, w kategorii „lekarz” – prof. Krzysztof Ficek a w kategorii „placówka medyczna” – Angelius Provita z Katowic.

Kapituła Plebiscytu również honorowy tytuł Hipokratesa 2016. Otrzymał go prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób w Zabrzu. Zanim rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, mieszkańcy regionu mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach ze specjalistami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz wysłuchali wykładu prof. Sergiusza Nawrockiego onkologa, radioterapeuty, który w ramach 238 Spotkań Medycznych im. Krystyny Bochenek opowiadał o diecie zmniejszającej ryzyko zachorowań na nowotwory.

Comments

comments

71
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...