Procter & Gamble chce zastrzec skróty LOL i WTF jako własne znaki towarowe

Redakcja PR - 27.08.2018
94

Procter & Gamble chce zastrzec skróty LOL i WTF jako własne znaki towarowe

Koncern Procter & Gamble złożył wnioski o zastrzeżenie jako znaki towarowe popularnych skrótów stosowanych w internecie i mediach społecznościowych. Na liście są LOL, WTF, NBD oraz FML. Według przypuszczeń firma zamierza oznaczyć skrótami nowe produkty.

O złożeniu przez Procter & Gamble dokumentów do amerykańskiego urzędu patentowego poinformowały zachodnie media, m.in. BBC oraz Bloomberg. Zgodnie z nimi firma chce zastrzec jako własne znaki towarowe 4 popularne skróty stosowane często przez użytkowników internetu i mediów społecznościowych. Na liście znalazły się LOL (laugh out loud), WTF (what the fuck), NBD (no big deal) oraz FML (fuck my life). P&G nie skomentował oficjalnie złożenia wspomnianych wniosków, nie zdradził też motywów jakie nim kierowały. Jednak według przypuszczeń ekspertów, z którymi rozmawiał Bloomberg koncern może w przyszłości planować wprowadzenie do swojej oferty nowej linii produktów kierowanych do pokolenia millenialsów, którzy aktywnie korzystają z internetu i nazwy w postaci powszechnie stosowanych tam skrótów mogłyby trafić w ich gust. Na razie nie wiadomo kiedy wnioski złożone przez P&G zostaną rozpatrzone.

Jednak istnieją wątpliwości czy amerykański urząd patentowy zgodzi się na zastrzeżenie dla jednej firmy skrótów, które dzisiaj są wykorzystywane w całej sieci przez miliony użytkowników. Serwis The Drum przypomina przy okazji, że P&G nie jest bynajmniej jedyną marką, która chce zastrzec popularne skróty internetowe jako własne znaki towarowe. Do urzędu patentowego w USA trafiło wcześniej 246 wniosków dotyczących skrótu LOL, 147 związanych z WTF, 71 z NBD i 61 dotyczących FML. Część postępowań w tych sprawach jest wciąż w toku, jednak pokaźna liczba wniosków została już przez urząd odrzucona.

Comments

comments

94
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...