Prezes Skriware laureatem Digital Shapers 2022

Informacja Prasowa - 25.05.2023
68

Karol Górnowicz, stojący na czele Skriware - globalnej spółki z sektora edtech, został wyróżniony w kategorii Edukacja w ramach 5. edycji Digital Shap

Prezes Skriware laureatem Digital Shapers 2022

 

Karol Górnowicz, stojący na czele Skriware – globalnej spółki z sektora edtech, został wyróżniony w kategorii Edukacja w ramach 5. edycji Digital Shapers. Tym samym znalazł się w prestiżowym gronie 15. liderów digitalizacji gospodarki w Polsce. Kapituła złożona z niemal 220 ekspertów doceniła wkład prezesa Skriware w rozwój kompetencji cyfrowych oraz budowanie edukacji przyszłości.

 

Przewodniczącą tegorocznej Digital Academy, czyli kapituły tworzącej listę wybitnych osobowości cfyrowego świata i nowych technologii, jest Dominika Bettman, Dyrektor Generalna Microsoft w Polsce. W inicjatywie organizowanej cyklicznie przez Fundację Digital Poland są honorowane wybitne osobowości cyfrowego świata – wizjonerzy, którzy wyznaczają nowe trendy i wspierają budowę cyfrowej gospodarki w Polsce. Miano laureatów Digital Shapers otrzymują inspirujący liderzy, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania oraz chętnie dzielą się wiedzą z innymi, motywując ich do działania.

 

Karol Górnowicz znalazł się w tym zaszczytnym gronie ze względu na swój wkład w promowanie nowego standardu edukacji. Jako prezes Skriware – jednego z polskich liderów edtechowej rewolucji, promuje odejście od nauki opartej na przyswajaniu teorii z podręczników na rzecz empirycznego poznawania świata z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, m.in. robotyki i druku 3D.

 

– Jestem wdzięczny za tak duże wyróżnienie i zarazem mam nadzieję, że dzięki niemu jeszcze więcej osób zainteresuje się tworzeniem edukacji na miarę 21. wieku. Żyjemy w czasach dynamicznych zmian, dlatego metody nauczania oparte na odtwórczym recytowaniu faktów już dawno przestały się sprawdzać. Naszą szansą na tworzenie szkół przyszłości, a docelowo świata równych szans jest pobudzanie ciekawości uczniów, propagowanie krytycznego myślenia, budowanie kultury dyskusji o problemach i nauki twórczych sposobów ich rozwiązywania. Wierzę, że już niedługo stanie się to jeszcze łatwiejsze, dzięki wykorzystaniu w edukacji potencjału tkwiącego w sztucznej inteligencji – mówi Karol Górnowicz ze Skriware.

 

Tegoroczny laureat Digital Shapers 2022 odpowiada za rozwój spółki od lutego 2017 r. Karol Górnowicz jest ekspertem od rozwoju startupów i edukacji w duchu STEAM. Jego misją jest wspieranie uczniów w nabywaniu cenionych na rynku pracy kompetencji cyfrowych oraz pomoc nauczycielom w prowadzeniu innowacyjnych lekcji z wykorzystaniem najnowszych technologii.

 

W styczniu 2023 kierowana przez niego spółka ogłosiła, że w ramach współpracy z programem Laboratoria Przyszłości bezpłatnie przekaże wszystkim szkołom podstawowym w Polsce dostęp do pakietów i materiałów edukacyjnych na platformie Skriware Academy. Kolejne miesiące przyniosły firmie Skriware pasmo sukcesów. W marcu spółka zdobyła 79. miejsce w 7. edycji rankingu opublikowanego przez brytyjski dziennik „Financial Times”. Tym samym znalazła się w gronie 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie, których stopa wzrostu przychodów osiągnęła przynajmniej 36,2%. Z kolei w kwietniu spółka rozszerzyła ekspansję zagraniczną, wchodząc na 26. rynek i poinformowała o rozpoczęciu prac nad własnym produktem wykorzystującym sztuczną inteligencję, który zwiększy efektywność przyswajania wiedzy w szkołach.

 

 

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...