Prezes Philip Morris Polska chcę ograniczyć liczbę palących papierosy. Czy to możliwe?

Redakcja PR - 04.08.2017
281

Prezes Philip Morris Polska chcę ograniczyć liczbę palących papierosy. Czy to możliwe?

Nowy prezes Philip Morris Polska powiedział bardzo ciekawe i na pierwszy rzut oka niedorzeczne słowa: „Zrobimy wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady zdecydowana większość palaczy w Polsce zamieniła papierosy na produkty potencjalnie mniej szkodliwe, a w 2030 roku widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak dzisiaj osób palących fajkę”

W rozmowie z Innpoland  Michał Mierzejewski wyznał, że będzie robił wszystko aby zmniejszyć liczbę palaczy. Wypowiedź wydaje się być zaskakująca ponieważ mówi to człowiek, który zarządza firmą mającą 40 procent wkładu w polski rynek tytoniowy.

– Philip Morris, wprowadzając produkty o potencjalnie obniżonej szkodliwości, przechodzi największą transformację w swojej historii. Moim celem jest przekonanie pełnoletnich palaczy do zamiany tradycyjnych papierosów na produkty takie jak IQOS, które wydzielają średnio 90-95 proc. mniej szkodliwych substancji niż papierosy – Powiedział Mierzejewski dla Innpoland

W przyszłości firma ma zmienić środek ciężkości i produkować znacznie więcej produktów bezdymnych, które są zdrowsze dla użytkowników. Wydaje się to być przemyślana zmiana strategi gigantycznej firmy.

Na podstawie Innpoland

Comments

comments

281
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...