Premiery książkowe od Wydawnictwa Agora

Informacja Prasowa - 06.09.2019
205

Premiery książkowe od Wydawnictwa Agora

We wrześniu br. Wydawnictwo Agora przygotowało aż dziesięć premier książkowych – poniżej przesyłam listę wszystkich tytułów (w kolejności daty wydania).

– „Między Panem a Plebanem” – poszerzone o nową rozmowę Jacka Żakowskiego i Adama Michnika wydanie kultowej książki, w której dziennikarz rozmawia z ks. Józefem Tischnerem i Adamem Michnikiem. Choć naczelny „Gazety Wyborczej” i popularny filozof Kościoła katolickiego reprezentowali skrajnie różne środowiska oraz formacje duchowe i umysłowe, rozmawiając z Jackiem Żakowskim starali się zrozumieć siebie nawzajem oraz współczesny świat. Premiera – 4 września br.
 – „Żuławski. Szaman” Aleksandry Szarłat – autorka przenika za zasłonę mitu, aby opowiedzieć o życiu reżysera Andrzeja Żuławskiego. Gdy wyjawiała, że zamierza napisać jego biografię, rozmówcy reagowali zdumieniem: „Ależ to niemożliwe, ponieważ on się składał z samych sprzeczności”. O dobrych i złych stronach jego charakteru mówią bohaterowie tej książki. Wszyscy zgadzają się co do jednego: był człowiekiem fascynującym. Premiera – 11 września br.

– „Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” Przemysława Bociągi – błyskotliwa opowieść o tym, jak formował się współczesny wizerunek mężczyzny, zapisany w krojach, ściegach i proporcjach oraz w tym, jak się nosimy. Premiera – 11 września br.
– „Łańcuch” Adriana McKinty’ego – thriller, który zaszokował świat. „Łańcuch” to organizacja przestępcza złożona ze zwykłych ludzi. Każdemu z nich porwano dziecko. Istnieje tylko jeden sposób, by je uratować: trzeba porwać kolejne dziecko. Jeśli się tego nie zrobi, dziecko zginie. Prawa do publikacji zostały sprzedane do 37 krajów, a prawa do ekranizacji nabyło studio Paramount Pictures. Premiera – 18 września br.
– „Zasady” Raya Dalio – poradnik, instrukcja życia i prowadzenia firmy w jednym. Ray Dalio, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie i szef firmy inwestycyjnej Bridgewater wnikliwie tłumaczy, jak pogodzić się z tym, że podejmując decyzje biznesowe lub życiowe zawsze wiemy mniej, niż powinniśmy wiedzieć, i co z tym zrobić. Premiera – 18 września br.  
– „W czasach szaleństwa. Hertz, Fiłosofow, Stempowski, Moltke” Magdaleny Grochowskiej – laureatka Nike Czytelników za biografię Jerzego Giedroycia w nowej książce kreśli portrety myślicieli XX wieku: Pawła Hertza, Dymitra Fiłosofowa, Jerzego Stempowskiego oraz Helmutha von Moltke. Punktem stycznym tych biografii jest katastrofa – doświadczenie rozpadu świata i dźwigania go od nowa. Ramą – Europa w kleszczach totalitaryzmów. Premiera – 25 września br.
– „Marek Edelman. Życie do końca” Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki – trzecie wydanie głośnej biografii Marka Edelmana, które ukazuje się w jego roku, w stulecie jego urodzin i dziesięciolecie śmierci. Książka została przetłumaczona na trzy języki obce i od momentu pierwszego wydania cieszy się nieustającym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Premiera – 25 września br.
– „Czasem święta, czasem ladacznica” Jacka Masłowskiego i Joanny Drosio-Czaplińskiej – nietypowy przewodnik po kobiecości, w którym autorzy przyglądają się stereotypom – jedne obalają, w innych znajdują odzwierciedlenie rzeczywistych motywacji i zachowań kobiet. Ich rozmowa z pewnością wielu zaskoczy i oburzy. Premiera – 25 września br.
– „Czasem czuły, czasem barbarzyńca” Jacka Masłowskiego i Tomasza Kwaśniewskiego – to wznowienie książki będącej przewodnikiem po męskości napisanym przez mężczyzn dla mężczyzn. Autorzy rozmawiają o tym, jak być mężczyzną w naszych czasach: o ojcu, miłości, dojrzewaniu, seksie, rodzicielstwie, pracy i zdrowiu. Premiera – 25 września br.
– „Teksty filozoficzno-polityczne” Jurgena Habermasa – Jürgen Habermas jeden z najwybitniejszych filozofów przełomu stuleci i przedstawicieli teorii krytycznej, nigdy nie uchylał się od roli intelektualisty zabierającego głos w kluczowych kwestiach współczesności. Zamieszczone w tomie teksty często są owocem bieżących sporów dotyczących jakości publicznej debaty, fasadowości demokracji, patologii wolnego rynku. Ale niemiecki myśliciel powraca również do idei wielkich filozofów XX wieku, Martina Bubera, Hanny Arendt, Martina Heideggera, by na nowo przemyśleć ich dziedzictwo i pokazać aktualność ich myśli. Premiera – 25 września br.

Comments

comments

205
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...