Premiera ,,Warcraft: Początek”

Redakcja PR - 01.04.2016
19

O fenomenie gry i nowym filmie na jej podstawie.

Jakiś czas temu odbyło się jedno z największych wydarzeń dla fanów gier – Intel Extreme Masters. Niedługo będzie kolejne – premiera najnowszego filmu na podstawie gry World of Warcraft – ,,Warcraft: Początek”. Pretekstem do tego artykułu stał się oczywiście nowy spot telewizyjny filmu. Ale o co tyle zamieszania?

Myślę, że można mówić tu o fenomenie wśród gier. WoW ma miliony subskrybentów, amatorów i profesjonalnych graczy. Nawet osoby, które nie interesują się grami, wiedzą doskonale jak rozwinąć skrót WoW. Jak to się zaczęło?

Całe zamieszanie rozpoczęła seria gier strategicznych, a pierwszą z tych, która była na topie stała się ,,WarCraft: Orcs and Humans”. Odniosła ogromny sukces na rynku. Jednak dopiero wypuszczenie WarCraft III: Reign of Chaos stanęło się podwaliną do stworzenia World of Warcraft, na której punkcie oszalał cały świat.

Już dawno świat tej gry rozprzestrzenił się na inne dziedziny życia. Książki, karty, gadżety, a niedługo także film to nie lada gratka dla fanów. Organizowane są również turnieje na całym świecie. Jedno z takich ogromnych wydarzeń miało miejsce w 2012 roku w Szanghaju. Nagrodą za pierwsze miejsce było ponad 100 tysięcy dolarów, więc było o co walczyć. Warto zaznaczyć, że istnieje cała społeczność World of Warcraft. Kiedy pojawiła się informacja o projektach filmu na podstawie gry, zawrzało. Kilka ciekawostek na temat produkcji z serwisu Filmweb:

,,Projekt filmowej wersji gry od Blizzarda został ogłoszony w 2006 roku. Pierwotnie historia miała kroczyć ścieżką pierwszego „Warcrafta„, jednak plany te zaniechano, gdyż film byłby zbyt podobny do „Władcy pierścieni„, a ponadto markę bardziej rozsławiła gra „World of Warcraft„. Tytuł chciał nakręcić Uwe Boll, który nawet spotkał się z twórcami gry, jednak ci kategorycznie odmówili. Jako reżysera wybrano Sama Raimiego. Miał on nakręcić film według scenariusza Garyego Whitty, lecz po pewnym czasie zrezygnował ze względu na przeciągającą się produkcję filmu i zajął się realizacją „Oza Wielkiego i Potężnego„. Zastąpił go Duncan Jones”.

W ramach działań promocyjnych, został również wypuszczony spot filmu.

Czy film odniesie sukces kasowy? Przekonamy się w ciągu kilku następnych miesięcy. Kto się wybiera do kina?

film_warcraft_teaser_poster_Lothar

 

Comments

comments

19
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...