Premiera książki „Wszyscy ludzie Kremla”

Informacja Prasowa - 26.04.2017
90

"Wszyscy ludzie Kremla" Agnieszki Sowińskiej

W środę, 26 kwietnia br. nakładem Agory ukaże się w przekładzie Agnieszki Sowińskiej książka „Wszyscy ludzie Kremla” Michaiła Zygara, która ujawnia najskrytsze tajemnice Kremla. Tytuł jest bestsellerem w Rosji. 

Nie ma na świecie dziennikarza, który tak głęboko przeniknąłby sekrety Władimira Putina i jego dworu. Jego rozmowy z najbliższymi współpracownikami rosyjskiego prezydenta, który stał się koszmarnym snem świata, doprowadziły go do szokującego wniosku: Putin nie istnieje. Kto więc rządzi na Kremlu? Kto trzyma w szachu pół świata? Kim jest człowiek, który uchodzi za rosyjskiego prezydenta? Nie, Zygar wcale nie twierdzi, że Kremlem rządzi sobowtór prawdziwego Putina albo że Putin jest marionetką. Odpowiedź jest znacznie bardziej fascynująca. Układa się ona w opowieść przypominającą serial „House of cards”, tyle że każde słowo, każda anegdota w tej historii są prawdziwe.

„Wszyscy ludzie Kremla” to również kalejdoskop znanych bądź ukrywających się w cieniu najważniejszych figur rosyjskiej polityki, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, chwilowych wzlotów i ostatecznych upadków, obdarowań i kradzieży, spisków, podgryzań, kłamstw i podstawiania nóg. Kapitalnie udokumentowana panorama elit rządzących Rosją na tle świata całego dotychczasowego XXI wieku i szokująca rzecz o mechanizmach autorytarnej władzy, o jakich dziś powinniśmy wiedzieć jak najwięcej.

Z tej książki dowiedziałem się nie tylko tego, co chciałbym wiedzieć o Rosji. Również tego, czego o niej wcale nie chciałem wiedzieć – powiedział o książce Borys Akunin.

Po raz pierwszy przeczytałam tak przekonujący i pełny opis wszystkiego, co działo się w Rosji przez ostatnie 20 lat – powiedziała o książce Swietłana Aleksijewicz.

Fenomenalna diagnoza wojen od dwudziestu lat toczonych na Kremlu w wykonaniu najlepiej poinformowanego dziennikarza w Moskwie. Michaił Zygar, ekspert od Kremla i jego elit, w porywający sposób opisuje i wyjaśnia jak doszło do przeobrażenia Władimira Putina z reformatora w postrach całego świata – powiedział o książce Wacław Radziwinowicz.

Od 26 kwietnia br. książkę „Wszyscy ludzie Kremla” będzie można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Comments

comments

90
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...