Premiera filmu „Fucking Bornholm”

Jerzy Ciszewski - 05.05.2022
14

w dystrybucji NEXT FILM 

Premiera filmu „Fucking Bornholm” w dystrybucji NEXT FILM 

Już w najbliższy piątek, 6 maja br. na ekrany kin w całej Polsce trafi film „Fucking Bornholm” z udziałem m.in. Agnieszki Grochowskiej, Macieja Stuhra, Grzegorza Damięckiego i Jaśminy Polak. To zainspirowana życiem słodko-gorzka historia pewnej majówki, której daleko do sielankowych wyobrażeń. Dystrybutorem tytułu jest spółka NEXT FILM z grupy Helios. 

 „Fucking Bornholm” opowiada historię grupy przyjaciół, którzy wybrali się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, od lat spędzany na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami? Główni bohaterowie filmu – piękni, czterdziestoletni i w kryzysie – przeżyją majówkę, której daleko do sielankowych wyobrażeń.

Zwiastuny tytułu: 

Zwiastun #1 – https://www.youtube.com/watch?v=O2NsSeyGyOw

Zwiastun #2 – https://www.youtube.com/watch?v=fNhWaIWn8uE

W filmie występują: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak, Grzegorz Damięcki i Magnus Krepper. „Fucking Bornholm” powstał na podstawie słuchowiska Empik Go, stworzonego przez reżyserkę i współscenarzystkę filmu Annę Kazejak, która tak opisuje genezę tytułu: – Pomysł zrodził się z życia i obserwacji moich przyjaciół. Jeździłam na wakacje kamperami, przyczepami i mam wiele dobrych i ciut gorszych wspomnień z tym związanych. W którymś momencie przyszedł także taki czas, kiedy nasze związki zaczęły drżeć w posadach i część sytuacji, które widzowie zobaczą w filmie, miała miejsce na naszych wspólnych wyjazdach. Do napisania scenariusza zainspirowało mnie zatem życie – moje i moich przyjaciół.

Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio, a koproducentami są TVN Grupa Discovery, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy oraz Empik Go.

Dystrybutorem produkcji jest NEXT FILM – firma należąca do Heliosa (Grupa Agora), która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. W tym roku NEXT FILM wprowadził na ekrany kin kontynuację kultowego przeboju „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”, komedię „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” oraz film familijny „Za duży na bajki”. W tegorocznych planach spółki jest jeszcze m.in. produkcja własna – film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka, który przybliży historię ks. Jana Kaczkowskiego.

W ubiegłym roku w portfolio NEXT FILM znalazły się takie filmy, jak: „W jak Morderstwo” – komedia kryminalna z Anną Smołowik i Pawłem Domagałą w rolach głównych, „Elfinki” – zabawna animacja dla najmłodszych, komediodramat „Czarna owca” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, „Teściowie” – komedia w gwiazdorskiej obsadzie, film „Bo we mnie jest seks” o Kalinie Jędrusik oraz „Nosorożec” Ołeha Sencowa, ukraińskiego reżysera i aktywisty społecznego.

Więcej informacji: Next-film.pl

Comments

comments

14
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...