Prawnik na jedno kliknięcie

Informacja Prasowa - 19.02.2018
207

Prawnik na jedno kliknięcie

Serwis TuPrawnik.pl pośredniczy pomiędzy klientami a prawnikami

Dziś w Polsce pracuje ponad 60 tys. adwokatów i radców prawnych. Znalezienie prawnika specjalizującego się w specyficznej tematyce bywa procesem czasochłonnym oraz kosztownym. Twórcy serwisu TuPrawnik.pl postanowili ułatwić to zadanie osobom poszukującym pomocy prawnej. Dzięki nim to zapytanie klientów, którzy mają potrzebę prawną, trafia wyłącznie do wyspecjalizowanych w danym problemie prawników, a klient w łatwy sposób może porównać ich oferty, w tym cenę. Start-up umożliwia znalezienie odpowiedniego specjalisty bez wychodzenia z domu.

Serwis TuPrawnik.pl przeznaczony jest dla każdego kto ma problem prawny, w szczególności dla klientów indywidualnych, organizacji pożytku publicznego, a także mikro i małych przedsiębiorców.

Koszty nas nie zaskoczą

– Najtrudniejsze jest znalezienie odpowiedniej kancelarii lub prawnika, który będzie mógł nam pomóc. Większość z nas pyta o rekomendacje znajomych lub poszukuje podobnych spraw w internecie, niektórzy odwiedzają kilku prawników szukając tego, który zdecyduje się podjąć sprawę. To zajmuje wiele czasu i nie zawsze daje dobre efekty, polecony prawnik nie zawsze specjalizuje się w naszym problemie prawnym – mówi Mikołaj Ślęzak, dyrektor zarządzający serwisu TuPrawnik.pl. – Drugim problemem jest zwykle cena za usługi prawnicze, której zazwyczaj nie poznajemy od razu. Potem okazuje się, że przekracza ona wyobrażenia większości klientów – dodaje. Jak wynika z danych rynkowych rozpiętość stawek wynosi od kilkudziesięciu do nawet 1000 zł za godzinę pracy prawnika. Niektóre kancelarie podają stawki w euro. W tym przypadku podawane kwoty wahają się od 25 do 700 euro za godzinę.

TuPrawnik.pl rozwiązuje oba te problemy jednocześnie. Klient po złożeniu zapytania w serwisie otrzymuje oferty wyłącznie od wyspecjalizowanych w jego problemie prawników. Dzięki otwartemu charakterowi platformy składają oni konkurencyjne oferty cenowe. Zanim klient zdecyduje o nawiązaniu współpracy może samodzielnie sprawdzić informacje o prawniku, który zaproponował mu pomoc. Z góry zna także koszty jego pomocy. TuPrawnik.pl to marketplace pozwalający na porównanie ofert usług i porad prawnych. System posiada specjalnie przygotowany algorytm, który porównuje oferty.

Już ponad 300 prawników z całej Polski

Serwis TuPrawnik.pl został stworzony przez doświadczonych prawników, pracujących na co dzień w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych, we współpracy z projektantami usług i produktów cyfrowych oraz deweloperami z innowacyjnego software house – Software Mill. Powstanie serwisu zostało sfinansowane ze środków własnych jego twórców.

Dziś z serwisem współpracuje już ponad 300 prawników z całej Polski, a każdego dnia rejestrują się kolejni. Są to przede wszystkim adwokaci, radcowie prawni oraz doradcy podatkowi. – Zanim umożliwimy specjalistom oferowanie usług za pośrednictwem naszej platformy dokładnie ich weryfikujemy, tak, aby zapewnić naszym klientom tylko sprawdzonych i rzetelnych ekspertów – wyjaśnia Mikołaj Ślęzak.

Internetowa platforma z prawnikami

Każdego miesiąca kilkadziesiąt osób znajduje w serwisie odpowiedniego profesjonalistę do swojej sprawy. Rejestracja w serwisie oraz uzyskanie ofert od zarejestrowanym na nim prawników są bezpłatne – samo sprawdzenie ofert nie zobowiązuje klienta do nawiązania współpracy. Dopiero po skorzystaniu z usług danego eksperta klient płaci prowizję, która wynosi 10 proc. wynagrodzenia, które otrzymuje prawnik. Serwis rozwija również współpracę z klientami biznesowymi, z którymi przyjmuje elastyczne formy rozliczenia.

– Zainteresowanie zaproponowanym przez nas modelem korzystania z usług prawnych rośnie bardzo szybko. Obecnie, oprócz pozyskiwania nowych partnerów do współpracy przygotowujemy również pakiet najpopularniejszych, wystandaryzowanych usług prawnych w stałej, z góry określonej cenie. Jest to oferta skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i dla firm – mówi Mikołaj Ślęzak – Wierzymy, że łatwy dostęp do usług oraz ich przejrzystość, jaką zapewnia cyfrowa platforma już niedługo mogą stać się powszechnym standardem na rynku oraz pomogą spopularyzować korzystanie z usług prawnych, z których do tej pory Polacy korzystali tylko w przypadku gdy zostali do tego zmuszeni. Łatwy dostęp do tego typu usług dla każdego pozwala prewencyjnie zabezpieczyć się przed niektórymi problemami prawnymi – dodaje.

Jak podkreśla dyrektor zarządzający serwisu TuPrawnik.pl, świadomość prawna oraz świadomość zalet z korzystania z usług prawnych wśród Polaków wciąż nie jest na wysokim poziomie. Często nie wiedzą oni nawet, jakiego rodzaju pomocy potrzebują oraz nie zdają sobie sprawy, że uprzednie sprawdzenie pewnej dokumentacji może być dla nich znacznie mniej kosztowne niż następczy spór. Między innymi dlatego twórcy serwisu – oprócz wsparcia w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty – tworzą bazę wiedzy, opisując wiele zagadnień prawnych, które są istotne zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Comments

comments

207
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...