string(117) "background-image: url('https://publicrelations.pl/wp-content/uploads/2019/11/Screenshot-2019-11-21-at-10.10.50.png');"
string(91) "https://publicrelations.pl/wp-content/uploads/2019/11/Screenshot-2019-11-21-at-10.10.50.png"
Prasówka #1 - kolejny wstępniak do newslettera Artura Kurasińskiego
To już 170-te wydanie newslettera! Chcę trochę zmienić formułę tego wstępniaka i wrzucać tutaj newsy, które uważam za ważne z kilkoma słowami opisu. Słabe, fajne, takie sobie? Czekam na Twoją opinię!
- Nie wiem co planujecie jeszcze zrobić w tym tygodniu ale gorąco polecam Wam tekst Jacka Ambrosiewicza “Jestem Jacek, mam autyzm i ADHD. Gdyby nie diagnoza, nigdy nie mógłbym być sobą”. Poczytajcie i zastanówcie się ile takich osób, które znacie boryka się z takimi problemami ale o nich nie mówi. Ogromne gratulacje dla Jacka za otwartość w dzieleniu się takimi przemyśleniami.
- W Chinach miasto Wuhan zostało poddane kwarantannie z powodu epidemii koronawirusa. Jest to wirus, którego pochodzenie wciąż nie jest jeszcze znane, powoduje zapalenie płuc porównywalne do zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS. Tylko w Chinach zakaziło się już około 440 osób, choć jeszcze we wtorek władze w Pekinie informowały o 324 zarażonych. Jeśli planujesz jechać do Chin to przemyśl sprawę.
- Szef Apple, Tim Cook wygłosił tezę, że “globalny system podatkowy dla firm musi zostać poddany przeglądowi” a Google poinformował o zaprzestaniu wykorzystywania luk w opodatkowaniu . O rany. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę – tech giganci albo znaleźli inne mechanizmy albo czegoś się boją. Zobaczymy niebawem.
- A propos podatków. Lubimy Netfliksa za to, że tak pięknie rozsławił Geralta i dał zarobić Sapkowskiemu na sprzedaży książek? No cóż. Gdyby jeszcze płacił od tego podatki…
- Wszyscy zaczynają dostrzegać problem z TikTokiem – spółka technologiczna, która rozwija się w szalonym tempie i nie może być kupiona przez któregoś z przedstawicieli “czterech technologicznych jeźdzców zagłady”. A są tacy (jak Evan Spiegel, Prezes Snapa), którzy mówią wprost, że chiński serwis pobije na głowę amerykańskie. Kibicować czy się martwić?
- Było czytanie twarzy i uwiarygodniania się kciukiem? To teraz czas na rękę. Amazon chce żebyśmy poprzez zeskanowanie dłoni mogli robić zakupy. Nie wiem co już gorsze.
- Apple w opałach w Europie? Od 2009 r. Komisja Europejska próbuje przekonać firmy technologiczne do przyjęcia standardu jednej ładowarki ściennej, a teraz, po niedawnym oświadczeniu Komisji w Parlamencie, w którym wzywa ona do bardziej rygorystycznego egzekwowania przepisów w tej sprawie. Zatem UE nie zmusi Apple do porzucenia ładowania urządzeń za pomocą technologii Lightning. Alarm odwołany.
- Wyobraź sobie, że jest pewna firma, która przeczesuje internet (nielegalnie), znajduje zdjęcia i (bez zgody zainteresowanych) dzięki swojemu oprogramowaniu jest w stanie znajdować na nich ludzi (np. ty na wakacjach oraz ty palący papierosa przed biurem). Innymi słowy tropienie doskonałe. Taka firma istnieje, sprzedaje swoje usługi policji w USA. Jej wyniki są tak dobre, że chwali się, że po wrzuceniu zdjęć znajduje przestępców w 5 sekund.O firmie Clearview będzie jeszcze głośno…
- AI od Google’a może czytać i rozumieć całe książki. Dzieci w szkołach w końcu zajmą się czymś innym niż czytaniem “W pustyni i w puszczy”.
- W poznańskim sklepie bezobsługowym “Take&Go” (taka polska wersja Amazon Go) klient nie mógł z niego wyjść ponieważ rozładował mu się telefon. Następny razem listę zakupów będzie miał na kartce – mniej rozładuje baterię.
- Elon Musk musi wrócić z kosmosu na ziemię. Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) ogłosiła, że rozważy petycję nawołującą do formalnego zbadania i odwołania 500.000 pojazdów Tesli z uwagi na pojawiające się przypadku nagłych i niezamierzonych przyspieszeń. W petycji jest mowa o samochodach Tesla Model S (rok 2012-2019), Model X (2016-2019) i Model 3 (2018-2019). Mowa też w niej o 127 skargach konsumenckich, 110 wypadach i 52 urazach.
- Unia Europejska rozważa okres 5 lat zakazu stosowania technologii skanowania twarzy w przestrzeni publicznej. Unia chce żeby producenci tej technologii opracowali praktyki jak ją wdrażać bez narażania obywateli Unii Europejskiej na problemy.
- Lista 30 firm technologicznych, których działania najbardziej nam zagrażają. Jeśli jesteś stałym czytelnikiem mojego newslettera to zobaczysz starych znajomych plus parę nowy twarzy.
- AR w szkłach kontaktowych. Na razie marnej jakości ale sam fakt, że taka technologia istnieje pozwala przypuszczać, ze za 10 lat będziemy mogli “nosić” cały internet na oczach.
- Rzeczywistość wirtualna – wirtualne światy. Kto stworzy (i dlaczego) nowy, lepszy świat. Jeden z najlepszych tekstów jakie czytałem na ten temat pióra człowieka, który na analizie spółek z zakresu szeroko pojętej rozrywki zjadł zęby.
PS Jeśli zamierzasz przeprowadzić kampanię na Kickstarterze i chcesz się dowiedzieć o tym wszystkiego – od budżetu jaki potrzebujesz, poprze organizację pracy, nakłady reklamowe, efekty, mierniki i kasę jaką można na tym zarobić. Chcę zrobić warsztat temu poświęcony (5-6 godzin, koszt 700-800 zł) z udziałem Maxa Salamonowicza, który w listopadzie zebrał 1,3 mln na swoją grę. Zainteresowany? Napisz do mnie: artur@revolver.pl
Pozdrawiam,
Comments
Komentarze
Najpopularniejsze wpisy
Sonda
Loading ...