Pracownicy Żywiec Zdrój zwycięzcami międzynarodowego turnieju Danoners World Cup

Informacja Prasowa - 11.07.2018
116

Pracownicy Żywiec Zdrój zwycięzcami międzynarodowego turnieju Danoners World Cup

Polacy wygrywają międzynarodowy turniej piłki nożnej – to nie niespełniony sen kibica naszej reprezentacji, a prawdziwy rezultat organizowanych na kształt mundialu rozgrywek dla pracowników spółek DANONE. Jedenastka złożona m.in. z pracowników firmy Żywiec Zdrój, w duchu zasad fair play pokonała kilkadziesiąt najlepszych drużyn z całego świata. Jednocześnie producent po raz kolejny udowodnił, że jest przyjaznym miejscem pracy, którego wewnętrzną siłę stanowią ludzie.

 

Duch zespołu

Każdy z pracowników firmy Żywiec Zdrój, który snuł kiedyś marzenia o udziale w mistrzostwach świata w piłce nożnej, w tym roku miał okazję je spełnić dzięki turniejowi Danoners World Cup  – odpowiednikowi mundialu, lecz skierowanego do pracowników Grupy DANONE na całym świecie. Własną drużynę mógł założyć każdy, kto zdołał zebrać grupę kolegów z pracy i zaangażować ich do wspólnej gry. Tworzenie zespołu okazało się nie tylko zabawą pełną sportowych emocji, ale również doskonałą okazją do rozwoju umiejętności współpracy w grupie, co jest bezcenne także poza boiskiem.

 

Gol za golem do zwycięstwa

Sportowe emocje towarzyszące turniejowi Danoners World Cup w niczym nie ustępowały tym z mundialowych boisk. Po miesiącach treningów i opracowywania taktyki gry, wiosną kilkadziesiąt rywalizować o zwycięski puchar i bilet na finał światowy drużyn z różnych spółek DANONE z całej Polski spotkało się na jednym stadionie. Zespoły rywalizowały o zwycięski puchar i bilet na finał światowy w trzech kategoriach (męskiej, żeńskiej i mieszanej). Boisko wypełniły sportowe emocje i łzy szczęścia z kolejnych zdobywanych goli. W końcu wyłoniono trzy najlepsze drużyny, które w dniach 23 i 24 czerwca wzięły udział w finale w Cannes. Największy sukces odniosła drużyna męska, którą tworzyli między innymi pracownicy firmy Żywiec Zdrój. W sportowej rywalizacji zespół ten pokonał aż kilkadziesiąt innych drużyn z całego świata, a w meczu finałowym wygrał z kolegami z Francji, uzyskując wynik 3:1!

 

Miejsce do pracy i rozwoju

Żywiec Zdrój od lat stanowi dla swoich pracowników miejsce przyjazne zarówno do rozwoju zawodowego, jak i pielęgnacji indywidualnych zainteresowań. Turniej ten był tego kolejnym przykładem – stanowił nie tylko doskonałą okazję do integracji, ale również zachęcał do aktywności fizycznej i zjednoczenia wokół wartości grupy spółek DANONE takich jak humanizm, otwartość, entuzjazm i bliskość. Jego organizacja doskonale wpisuje się w misję firmy – zdrowie – rozumianą bardzo szeroko: jako dostarczanie konsumentom wartościowych produktów, edukację żywieniową, ale przede wszystkim – troskę o pracownika, która w tym przypadku wyraża się poprzez propagowanie zdrowego trybu życia i wsparcie w rozwoju pasji. Żywiec Zdrój od zawsze oferował swoim pracownikom zdobywanie doświadczenia w zróżnicowanym środowisku – w tym przypadku nie tylko w kontekście biznesowym, ale i sportowym.

 

Pracodawca na medal

Wszystkie firmy tworzące grupę spółek DANONE, w tym Żywiec Zdrój, realizują wspólną misję niesienia zdrowia poprzez żywność i kierują się podobnymi wartościami. Ich zaangażowanie zostało docenione i nagrodzone w licznych konkursach. Spółki DANONE mają na swoim koncie między innymi takie nagrody, jak: tytuł najlepszego pracodawcy, tytuł jednego z najbardziej pożądanych pracodawców w branży FMCG, czy wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Mama w pracy”. Organizacja turnieju Danoners World Cup to kolejny pomysł na medal będący dowodem na to, że pracując w firmie Żywiec Zdrój można osiągać cele i spełniać marzenia w iście mistrzowski sposób.

Comments

comments

116
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...