Pracownicy branży konsultingowej najbardziej zadowoleni i spełnieni zawodowo

Redakcja PR - 02.10.2017
286

Pracownicy branży konsultingowej najbardziej zadowoleni i spełnieni zawodowo

Według badań przeprowadzonych przez firmę doradczą PwC najbardziej zadowoloną ze swojej pracy branżą jest konsulting. Drugie miejsce na podium zajęli HR-owcy i dziennikarze.

Do sporządzenia takich statystyk przepytano 2,7 tysiąca pracowników z 19 branży. Jest to część projektu, nad którym pracuje PwC wraz z Uniwersytetem SWPS. Tak powstał projekt MatchBeta, który zajmie miejsce działającego wcześniej „Grasz o staż”.

Jest to program mający za zadanie doradzenie młodym ludziom jak najlepszej ścieżki przyszłej kariery – tak, aby studenci i młodzi absolwenci mogli wybrać najbardziej optymalny kierunek przyszłego rozwoju.

Dzięki tej inicjatywie wiemy, która branża daje najwięcej satysfakcji swoim pracownikom. Na pierwszym miejscu znajduje się konsulting zdobywając siedem punktów. Następne miejsca należały do HR i dziennikarzy – po sześć i dziewięć dziesiątych punktu. Trzecie miejsce zajmują marketingowcy z wynikiem sześć i siedem dziesiątych. Punktację ujęto w skali od jednego do dziesięciu. Najmniej zadowoleni ze swojej pracy są pracownicy fizyczni oraz koordynatorzy.

Na podstawie Rzeczpospolita.pl

Comments

comments

286
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...