Pracownicy Avivy zebrali tonę śmieci na terenie Warszawy

Informacja Prasowa - 29.11.2019
205

Pracownicy Avivy zebrali tonę śmieci na terenie Warszawy

600 wolontariuszy przez 6 dni sprzątało warszawskie parki, lasy i tereny nad Wisłą. Z 22 lokalizacji zebrali 1200 worków śmieci, czyli ponad tonę. Akcję wspierały instytucje miejskie, w tym Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa i Lasy Miejskie – Warszawa.

 

– To była z pewnością jedna z największych, jak nie największa akcja sprzątania Warszawy przez wolontariuszy z jednej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej rezultatów i mamy nadzieję, że to działanie będzie inspiracją dla innych, bo razem możemy zmieniać przyszłość –mówi Damian Jakubowski z Fundacji SilvaMare, która koordynowała akcję.

 

W sprzątanie zaangażowały się także instytucje miejskie: Zieleń Warszawska, Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa, Lasy Miejskie – Warszawa, Urząd Dzielnicy Bielany, Dzielnica Wawer, Dzielnica Białołęka, Warszawa Wesoła, Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy,Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 

Efekt tych działań to nie tylko wzorowo wysprzątane wybrane do akcji tereny stolicy. To także coś znacznie więcej. Aktywność wolontariacka w formie prac porządkowych buduje i wzmacnia świadome postrzeganie przestrzeni publicznej, czynników kształtujących jej jakość oraz społeczną odpowiedzialność za jej stan. Taką treść niesie nasze hasło promocyjne „Czysta Warszawa – wspólna sprawa” – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta.

 

Pomysłodawcą akcji była firma ubezpieczeniowa Aviva.

Comments

comments

205
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...