Marzycie o pracy w Google? Pracownicy firmy podpowiadają, jak ją dostać

Redakcja PR - 09.12.2016
63

Jak wygląda praca w Google i jak ją dostać?

O tym, jak wygląda praca u internetowego giganta z Mountain View krążą już niemal legendy. Może widzieliście film „Stażyści”, którego główni bohaterowie, w których wcielają się Vince Vaughn i Owen Wilson walczą o zdobycie pracy w Google? Oczywiście film część faktów mocno przerysowuje, ale w pewnym stopniu pozwala jednak poczuć klimat, jaki panuje w Google. A jak to wszystko wygląda naprawdę? Jak dostać pracę w Google?

Google prowadzi kanał na YouTubie – Life at Google, na którym pokazuje, jak wygląda życie firmy „od kuchni”. Oglądając zamieszczane tam materiały możemy poznać ludzi pracujących w Google i dowiedzieć się, czym na co dzień zajmują się w swojej pracy.

Chcecie sami spróbować swoich sił u internetowego giganta? W ciągu ostatniego miesiąca na kanale Life at Google pojawiły się dwa filmy, w których pracownicy firmy udzielają wskazówek, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Podpowiadają w nich m.in., jak się ubrać na rozmowę czy jakich pytań należy się spodziewać.

W innym opublikowanym ostatnio na kanale filmiku, można zobaczyć, jak wygląda przykładowe zadanie, z którym podczas procesu rekrutacyjnego musi zmierzyć się kandydat na stanowisko programisty.

Jeżeli chcielibyście pracować w Google, ale Mountain View w Kalifornii to dla Was jednak za daleko, to pamiętajcie, że firma ma swoje biura także w Polsce: w Warszawie i we Wrocławiu.

Jeśli ktoś z Was już pracuje w Google lub był tam na rozmowie rekrutacyjnej, to zachęcamy do podzielenia się z nami Waszymi doświadczeniami.

Comments

comments

63
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...