#pozdromocni

Jerzy Ciszewski - 21.12.2015
189

#Pozdromocni, czyli nowa akcja Mobile Vikings zaskakuje pomysłowością.

#Pozdromocni, czyli nowa akcja Mobile Vikings zaskakuje pomysłowością. Czy wykorzystanie walki z hejtem, stereotypów Polaka – chłodnego, zamkniętego w sobie reprezentanta Europy Wschodniej i coraz słabnące więzi międzyludzkie to dobra strategia na nową kampanię? Przekonajmy się.

,,Mobile Vikings chcąc przełamać polską powściągliwość i pokazać, że warto być otwartym na innych, stworzyło specjalną aplikację pozwalającą na przesyłanie pozdrowień. Pozdrowienia w postaci nagranego filmu lub zdjęcia możemy wysłać do osób, z którymi widzimy się na co dzień, ale brak nam odwagi, śmiałości, aby się przywitać. Możemy nagrać ciepłe słowa dla starych znajomych, z którymi straciliśmy już dawno kontakt, a także zadedykować filmik serdecznemu koledze lub koleżance. Jeżeli chcemy w niestandardowy sposób złożyć życzenia świąteczne naszym bliskim, to aplikacja również nam w tym pomoże”- piszą na swoim blogu.

Opis zachęcający. W dniach 11-14 grudnia można było nagrać swoje pozdrowienia na specjalnych ekranach, które każdego dnia akcji widniały w różnych miejscach Wrocławia. Powstał także klip nawiązujący do kampanii. Do tej pory nie spotkał się on z aprobatą, ponieważ obejrzało go zaledwie kilkaset osób.

Polska jawi się tutaj jako smutna kraina pełna ludzi, którzy są zamknięci, gonią za karierą i nie uśmiechają się do obcych, podczas gdy na Zachodzie to standard. Wykorzystanie tego stereotypu było trochę niefortunne, ponieważ pominięto fakt, iż Polacy także często narzekają, tak więc klip o nich samych może być przesadą… Nawet, gdy czyta nam Krystyna Czubówna.

Test na umiejętność śmiania się z własnych słabości? Na szczęście dzięki takim akcjom coraz częściej dostrzegamy nie tylko swoje (niewątpliwe) zalety jako naród, ale i wady uwarunkowane w sposób kulturowy i historyczny. Mobile Vikings postawili na odważny krok w tej kampanii, której efekty będziemy mogli sprawdzić już po Świętach (potrwa do 24 grudnia).

Trzymamy kciuki !

AK

 

Comments

comments

189
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...