Powstaje Klub CSR-owca

Informacja Prasowa - 20.01.2021
83

Powstaje Klub CSR-owca

Nowa inicjatywa na rynku usług na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. 28 stycznia 2021 roku, o godzinie 12.00 odbędzie się inauguracyjne spotkanie  Klubu CSR-owca. Klub adresowany jest do specjalistów ds. odpowiedzialnego biznesu. Organizatorzy planują spotkania cykliczne, głównie w formule on line, a zapisy prowadzone są przez platformę Evenea (https://app.evenea.pl/event/255790-1/).

W 2019 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjęło decyzję o wpisaniu zawodu „specjalista ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw” do oficjalnej ministerialnej klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. Ten zawód (wykonywany od wielu lat, mimo że bez oficjalnej klasyfikacji), w wielu firmach dość mocno się już zakorzenił. To właśnie dla nich powstaje Klub CSR-owca. Klub ma formułę otwartą, spotkania zaplanowano mniej więcej raz w miesiącu, a każde spotkanie będzie miało temat przewodni. Temat pierwszego spotkania to udana współpraca biznesu z NGO, gdzie formuła „win-win”  jest wyjątkowo dobrze widoczna. W założeniu Klub to miejsce wymiany dobrych praktyk, inspiracji oraz networkingu. Organizatorzy zakładają kameralny charakter spotkań (ok. 12-15 osób). Pierwsza edycja Klubu  to też szansa dla uczestników na określenie ich rzeczywistych potrzeb. Co będzie tematem kolejnych spotkań zdecydują uczestnicy inauguracyjnego zebrania. „Obowiązki specjalisty ds. CSR  to przede wszystkim wspieranie innych działów, raportowanie, konsultowanie i podpowiadanie najlepszych działań”- mówi Aldona Kłobska, trener biznesu i współorganizator Klubu– „a nasza inicjatywa to inspirowanie uczestników, wskazywanie konkretnych rozwiązań, które mogą być implementowane w danej firmie oraz skupienie specjalistów z całej Polski”.

Uczestnicy na każde spotkanie powinni zarezerwować ok.  1 godziny, może odrobinę więcej. To czas wystarczający na inspirację, rozwianie wątpliwości i wzajemne poznanie się. Klub CSR-owca wykorzystuje głównie platformę ZOOM, ale niewykluczone są też spotkania stacjonarne, w tradycyjnej formule. Uczestnictwo w Klubie jest odpłatne (49 zł za spotkanie).

Organizatorem Klubu jest Fundacja CSR Res Severa (Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”)

O prowadzących:

Joanna Skałuba – prezes zarządu Fundacji CSR Res Severa (www.ressevera.pl), od 20 lat prowadzi działania związane z PR. Pierwsze działania związane z CSR i zrównoważonym rozwojem podjęła w lipcu 2009 roku (podczas pracy w korporacji), co spowodowało powołanie zespołu ds. społecznej odpowiedzialności w grupie kapitałowej. Uczestniczyła jako doradca CSR mogącą świadczyć usługi doradcze w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorców w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W 2018 r. za swoją pracę wolontariacką i upowszechnienie Agendy 2030 otrzymała nagrodę „Człowiek Wiedzy i doświadczenia” przyznawaną przez Koalicję Prezesi-Wolontariusze (obecnie Liderzy Pro Bono). W 2019 roku otrzymała nagrodę „Człowieka, który zmienia biznes” przyznawaną

Comments

comments

83
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...