Poul Oddershede odpowiada za międzynarodową ekspansję GIVT

Redakcja PR - 21.09.2018
156

Poul Oddershede w managemencie platformy technologicznej GIVT

Poul Oddershede, ekonomista i ekspert branży fintech z blisko 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem, dołączył do managementu platformy technologicznej GIVT, pomagającej pasażerom linii lotniczych w uzyskiwaniu odszkodowań za zakłócone loty. Wcześniej Oddershede pracował m.in. dla norweskiego potentata finansowego DNB ASA czy duńskiego fintechu Cardlay. Obecnie jest m.in. inwestorem i CFO w Artland oraz Copyright Agent, firm o międzynarodowym zasięgu specjalizujących się w przepływie danych. W przeszłości, w roli CFO, był odpowiedzialny za budowę i rozwój AirHelp, firmy z branży odszkodowań lotniczych.

„Niezwykle szybki rozwój naszej platformy wymaga bardzo specjalistycznych kompetencji, dlatego cieszymy się, że dołączył do nas tak doświadczony fachowiec. Rolą Poula w naszym zespole będzie możliwie najszybsze uruchomienie działań na rynku Unii Europejskiej” – powiedział prezes GIVT Jacek Podoba – Planujemy dynamiczną ekspansję poza Polską, a know-how i osobiste zaangażowanie Poula z pewnością bardzo nam pomoże w przyspieszeniu tych działań”. 

„Cieszę się, że będę mógł pomagać w rozwoju tak silnej spółki, jaką jest GIVT. Zajmę się strategicznymi obszarami w spółce, ze szczególnym naciskiem na jej międzynarodowy rozwój” – powiedział Poul Oddershede, ekonomista z doświadczeniem w szeroko pojętej branży finansowej, bankowości i spółkach technologicznych.

 

Duński ekspert, który od kilku lat mieszka w Polsce, specjalizuje się m.in. w rozwoju produktów, strategii, controllingu, compliance, ocenie ryzyka, rachunkowości i podatkach. Nowy doradca zarządu GIVT pracował wcześniej m.in. w USA, Danii i Norwegii.

W ciągu ponad roku od rozpoczęcia działalności, platforma GIVT, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, obsłużyła na polskim rynku niemal dwadzieścia tysięcy klientów. Rynek, na którym operuje, to ok. 15 milionów pasażerów w skali roku borykających się z opóźnionymi lub odwołanymi lotami. Źródła fachowe szacują, że suma rekompensat dla takiej grupy wynosi około 5 miliardów euro rocznie.

Comments

comments

156
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...