Potęga Apple zapisana cyframi… Gigant elektroniczny cztery razy bogatszy od Polski

Redakcja PR - 06.11.2017
150

Potęga Apple zapisana cyframi... Gigant elektroniczny cztery razy bogatszy od Polski

Czy ktoś z Was zastanawiał się, jak potężna jest firma z nadgryzionym jabłkiem w logo? Jasne, nie trzeba się zastanawiać, można sprawdzić w internecie, ale suche cyfry nie przemawiają do wszystkich. Właśnie dlatego na podstawie artykułu opublikowanego przez InnPoland porównamy Apple do naszego kraju.

Wielu analityków otwarcie mówi, że Apple jako pierwsza, globalna firma w historii swoją wartością przekroczy magiczną barierę miliarda dolarów. To dużo, nawet bardzo dużo, wiele państw (w tym Polska) chciało mieć takiej wielkość PKB. Majątek Polski wyceniany jest obecnie na ok. 426 mld dolarów. Dochodzimy więc do wniosku, że firma – prywatna inicjatywa człowieka, jest bogatsza od prawie 40-milionowego państwa i to aż czterokrotnie.

Podobna różnica jest również zauważalna w przychodach rocznych. Przez ostatnie trzy miesiące Apple zarobiło w przeliczeniu 223 mld zł., polski budżet na rok 2016 wynosił 317 mld zł.

Przychody netto tego olbrzyma w ostatnim kwartale  wyniosły 45 mld zł. Taka kwota załatałaby roczny deficyt budżetowy naszego kraju.

Kilka liczb, które pokazują potęgę Apple: Gdyby policzyć majątek tej firmy i sklasyfikować ją jako nowe, niepodległe państwo, mielibyśmy wówczas nowego członka grupy G20.

Comments

comments

150
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...