„Pora na Pogodnego Seniora”- wyjątkowy marsz pod patronatem Radia Pogoda już w najbliższą sobotę

Informacja Prasowa - 29.09.2022
47

Po 3 latach przerwy powracają Warszawskie Dni Seniora

„Pora na Pogodnego Seniora” – wyjątkowy marsz pod patronatem Radia Pogoda już w najbliższą sobotę
 
Po 3 latach przerwy powracają Warszawskie Dni Seniora. Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów będzie przemarsz z Placu Defilad na Plac Żelaznej Bramy pod hasłem „Pora na Pogodnego Seniora”, który odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 r., czyli w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Józefa Fettera Pora na Seniora, a jego patronem medialnym – Radio Pogoda, nadające najpiękniejsze, klasyczne melodie.
Już w najbliższą sobotę, 1 października o godz. 12.00 wyjątkową imprezę na Placu Defilad uroczyście otworzy Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Organizatorzy Warszawskich Dni Seniora zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji, m.in. jarmark, na którym swoją ofertę zaprezentują stołeczne organizacje i instytucje działające na rzecz społeczności seniorów. Oprócz tego odbędą się też korowód kreatywności i występy warszawskich formacji seniorskich, a w godz. 15:30-17:30 – „Pogodna potańcówka”.
Imprezę poprowadzą znani i lubiani prezenterzy Radia Pogoda – Joanna Piłat-Kruk i Zygmunt Chajzer. Stacja, która nadaje najpiękniejsze melodie i programy angażujące starszych słuchaczy, jest patronem medialnym wydarzenia.
Przemarsz „Pora na Pogodnego Seniora” będzie mieć charakter międzypokoleniowy, więc do współpracy zaproszona została młodzież z warszawskich szkół. To właśnie oni wraz z rodzicami będą wolontariuszami dbającymi o porządek i bezpieczeństwo uczestników.
Ramowy program wydarzenia:
12:00 – oficjalne otwarcie na scenie na Placu Defilad – wręczenie kluczy do wirtualnej bramy miasta przedstawicielom społeczności seniorskiej przez Prezydenta m. st. Warszawy
12:30 – start marszu ulicą Marszałkowską na Plac Żelaznej Bramy, korowód poprowadzi specjalny autobus z DJ-em Radia Pogoda
13:30 – start imprezy na Placu Żelaznej Bramy
12:00-17:30 – kiermasz ze stoiskami organizacji i instytucji kultury prezentującymi swoje oferty dla warszawskich seniorów (Muzeum Narodowe, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Fundacja Seniorwizacja, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, Warszawska Rada Seniorów, Fundacja Metamorfozy, Fundacja Sadeka, Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas i wiele innych)
13:30-15:30 – występy na scenie formacji seniorskich, m.in.: chór Volare, Trio Międzypokoleniowe, Kabaret Pora na Kabarecik, Seniowizacja, czyli improwizacje teatralne
15:30-17:30 – „Pogodna potańcówka”, w trakcie której zaplanowana jest nauka tańca (prowadzenie – „Let’s Dance Academy Warszawa”) oraz konkurs z nagrodami dla najlepiej tańczącej pary i najlepszego tancerza solo.
Organizatorem przemarszu „Pora na Pogodnego Seniora” jest Fundacja im. Józefa Fettera Pora na Seniora. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta m.st. Warszawy, a projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.
Radio Pogoda znalazło się w gronie patronów medialnych wydarzenia.

Comments

comments

47
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...