Ponad 350 młodych blogerów chętnych do pisania o codziennych finansach

Informacja Prasowa - 18.08.2016
41

Ponad 350 młodych blogerów chętnych do pisania o codziennych finansach

Ponad 350 kandydatów na gwiazdy blogesfery wzięło udział w castingu zorganizowanym w ramach projektu edukacyjnego Providenta Coztymhajsem.pl. Kandydaci musieli przekonać jury, że to właśnie oni są będą najciekawiej pisać o codziennych finansach i pierwszych samodzielnych doświadczeniach z zarządzaniem domowym budżetem. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniono trzech finalistów, którymi zostali: Aleksandra Trachim rockandrollowa dusza, Alicja Nowicka – konkret mimo luzu i Tomasz Uniszewski – młody z pasjami.

Wyłonienie młodych blogerów Provident powierzył doświadczonym blogerom piszącym na różne tematy: Jakubowi Prószyńskiemu – autorowi strony www.pijarukoksu.pl o nowoczesnym public relations, marketingu i mediach społecznościowych, Tomaszowi Lachowi – prowadzącemu popularny blog kulinarny www.zajadam.pl oraz Patrykowi Siedlińskiemu – autorowi lifestylowego www.ohmydeer.pl.

Chcieliśmy, by w projekcie wzięli udział młodzi autorzy, którzy będą pisać o sobie– a zwłaszcza o przygodach z pierwszymi „dorosłymi” pieniędzmi. Chcieliśmy znaleźć kogoś, kto właśnie uniezależnia się od rodziców – zaczyna studiować, wyprowadza się, idzie do pierwszej poważnej pracy, realizuje swoje pasje i chce się dzielić doświadczeniami. Wierzymy, że blogosfera to miejsce, w którym młodzi ludzie mogą się uczyć, czerpiąc z doświadczeń swoich rówieśników. Jesteśmy przekonani, że prowadzenie edukacji finansowej w taki sposób okaże się skuteczniejsze niż tradycyjne narzędzia – warsztaty, czy szkolenia.– wyjaśnia Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. CSR w Providencie.

Przyszli blogerzy coztymhajsem.pl

Każdy z doświadczonych blogerów prowadził swój casting i wyznaczył jednego zwycięzcę. Tomasz Lach wybierając Alexę Trachim wskazał, że blogerka ujęła go „energią i odwagą potrzebną do realizacji pomysłów, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie wydają się rozsądne”.

Ale na tym właśnie polega zdobywanie świata – na jego poznawaniu, na rzucaniu się na głęboką wodę i nie zawsze potrzebny jest do tego precyzyjny plan czy wydeptana przez innych ścieżka. Dlatego właśnie Alexa, jako miłośniczka podróży, rockandrollowa dusza i osoba wkraczająca w dorosłe życie najbardziej mnie ujęła – tłumaczył swój wybór Tomasz Lach.

Alexa Trachim to 26-latka, która studiowała w Norwegii. Wkrótce przeprowadza się do Warszawy, by tu rozpocząć dorosłe życie.

Patryk Siedliński przyznał, że jego decyzja nie należała do łatwych.

Zainteresowanie przerosło moje oczekiwania. Spodziewałem się wielu zgłoszeń, ale nie aż 200 z hakiem. Już nawet nie chodzi o ilość, ale jakość. Zgłaszający się do konkursu doskonale odrobili pracę domową i w większości przypadków dobrze przygotowali się do zadania, pisząc bardzo ciekawie o sobie, pasjach, pracy czy planach na przyszłość – wyjaśnia Siedliński.

Ostatecznie zdecydował się wybrać Alicję Nowicką, studentkę kulturoznawstwa i pasjonatkę fotografii.

Zdecydowałem się wskazać na Alicję, ponieważ już w pierwszych zdaniach ujęła mnie swoim stylem – z jednej strony wyluzowanym, a z drugiej konkretnym „mięsem” dotyczącym konkursu – uzasadniał swój wybór juror Coztymhajsem.pl.

Jakub Prószyński zdecydował z kolei o wyborze Tomasza Uniszewskiego.

Wybrałem zgłoszenie Tomka przede wszystkim przez to, że stworzył opowieść pełną nawiązań zarówno do popkultury, jak i branży reklamowej, którą zna z autopsji pracując w agencjach. Wie też jakie są dobre standardy w blogosferze, ale brakuje mu praktyki w pisaniu. Poza tym wyróżniał się spośród osób z którymi rozmawiałem tym, że ma wiele pozapracowych pasji, które wymagają odpowiedniego dysponowania środkami finansowymi – wyjaśnia Jakub Prószyński.

Trzech zwycięzców wyłonionych z ponad 350 chętnych Provident zaprosił do prowadzenia bloga. Firma zapewni im również wsparcie, m.in. comiesięczne wynagrodzenie, opiekę doświadczonego redaktora oraz szkolenia z popularnymi blogerami. Wkrótce na stronie Coztymhajsem.pl trójka młodych autorów rozpocznie swoją przygodę z blogowaniem o finansach. Będą pisali o tym, jak uczą się sami zarządzać i gospodarować pieniędzmi. Czytelnicy będą mogli śledzić, jakich trudności doświadczają, jak sobie z nimi radzą i jakie wyciągają wnioski. Opiszą m.in. jak wynajmują mieszkanie, wybierają konto w banku, testują aplikacje na smartfony, czy też w jaki sposób planują zakupy.

W polskim intrenecie jest bardzo dużo dobrych i wartościowych blogów, ale temat finansów osobistych jest nadal podejmowany przez nielicznych. Uruchamiając Coztymhajsem.pl  liczymy, że blog będzie miał swoją publiczność i odegra pozytywną, edukacyjną rolę w kształtowaniu dobrych nawyków zarządzania domowym budżetem – dodaje Domaszewicz.

Blogi prowadzone są w ramach programu edukacyjnego Providenta Coztymhajsem.pl. Jego główną ideą jest spojrzenie na świat z perspektywy młodych ludzi. Dzięki blogerom, wyłonionym w konkursie, czytelnicy – będą mogli uczyć się z ich doświadczeń, poddawać własne pomysły i dzielić się swoimi doświadczeniami. Na blogu od czasu do czasu gościć też będą zaproszeni jurorzy. Nie zabraknie również konkursów i akcji angażujących czytelników.

Comments

comments

41
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...