Pomagaj na sportowo dzięki charytatywnej akcji „Niezapominajka”

Informacja Prasowa - 08.06.2021
83

Pomagaj na sportowo dzięki charytatywnej akcji „Niezapominajka”

Pomagaj na sportowo dzięki charytatywnej akcji „Niezapominajka”

Bieg Niezapominajki organizowany przez Fundację Świętego Mikołaja to połączenie aktywności fizycznej z pomocą dzieciom w potrzebie. Akcja trwa do 15 czerwca. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować się wirtualnie na zawody i pokonać dystans 5 kilometrów podczas biegu, marszu lub jazdy na rowerze. Cały dochód z wydarzenia jest przeznaczony na pomoc podopiecznym fundacji: dzieciom w Polsce, w Mariupolu i w Aleppo.

W codziennym pośpiechu czasami zapominamy o bezinteresownej pomocy, dlatego Fundacja Świętego Mikołaja w ramach wiosennej ogólnopolskiej kampanii społecznej postanowiła zwrócić uwagę na sytuację dzieci potrzebujących wsparcia. W ramach kampanii fundacja organizuje wirtualne zawody Niezapominajki, w których chęć startu potwierdziło już pierwszych 100 osób.

Aby pomóc na sportowo i wziąć udział w charytatywnych zawodach wystarczy zarejestrować się na wydarzenie i pokonać dystans 5 kilometrów. Można biegać, jeździć na rowerze czy maszerować z kijkami. Każda osoba, która zarejestruje się na zawody, dołoży w ten sposób swoją cegiełkę do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin z Polski, Ukrainy i Syrii. Zapraszamy do pomagania na sportowo. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Zawody Niezapominajki to doskonała okazja, aby połączyć aktywność fizyczną z pomocą dzieciom i spędzić czas na świeżym powietrzu oraz zaangażować się w charytatywną akcję wraz rodziną lub przyjaciółmi. Startując w zawodach można wybrać jedną z trzech aktywności: Charytatywny Bieg Niezapominajki, Charytatywny Rajd Rowerowy lub Charytatywny Marsz Niezapominajki.

Aby dołączyć do charytatywnego sportowego wydarzenia organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, należy zarejestrować się na poniższej stronie:

https://virtualrace.com.pl/zawody/info/137

Ogólnopolska kampania społeczna Niezapominajka wspiera między innymi prowadzony przez fundację program stypendialny – Stypendia św. Mikołaja, dzięki któremu dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski mogą rozwijać swoje talenty i spełniać potrzeby edukacyjne.

O Fundacji Świętego MikołajaFundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”) oraz pomocom dzieciom z terenów objętych działaniami wojennymi (Aleppo w Syrii i Mariupol na Ukranie). Przez ponad 20 lat funkcjonowania Fundacja przeprowadziła kilkadziesiąt kampanii społecznych. Wsparciem obejmowała także rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem wielu nagród. Więcej o akcji Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl/niezapominajka

Comments

comments

83
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...