Polskie snowboardy NOBILE pojechały na igrzyska olimpijskie

Informacja Prasowa - 21.02.2018
281

Polskie snowboardy NOBILE pojechały na igrzyska olimpijskie

Po raz pierwszy w historii zimowych Igrzysk Olimpijskich, w koreańskim Pjongczang zawodnicy startujący w konkurencji snowboardowego równoległego slalomu giganta wystartowali na deskach polskiej marki NOBILE. To wydarzenie bez precedensu dla polskiego przemysłu sportowego.

Deski typu Race Nobile to lekkie, wytrzymałe, niezwykle stabilne podczas jazdy – to najbardziej zaawansowane konstrukcja na rynku. Każda z desek produkowana jest na specjalne zamówienie, można zatem powiedzieć, że dopasowywane są do indywidualnych preferencji danego zawodnika.

Nad ich stworzeniem w bielskiej fabryce NOBILE – NBL Sports pracował wyjątkowy zespół badawczo-rozwojowy (R&D), złożony z byłych olimpijczyków, mistrzów świata, którym kierował legendarny trener snowboardowy – Stani Kulawik.

Do ich produkcji wykorzystywane jest najlepszej jakości drewno, a w rdzeniu deski zaimplementowany został Titanal – stop aluminium z cynkiem, magnezem, miedzią i cyrkonem, opracowany przez firmę Austria AG Metal. Cechuje go niezwykła wytrzymałość. Sekretem jest opatentowane rozwiązanie NOBILE APS Core Technology, dzięki któremu tylko bielskie deski są wyjątkowo stabilne podczas jazdy przy najwyższych prędkościach.

„Jazda na snowboardowej krawędzi wiąże się z potężną dawką adrenaliny. Kiedy ścigasz się w dół stoku z wielką prędkością i przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad torem jazdy, czujesz niewyobrażalną siłę i moc. To uczucie da się porównać jedynie z lotami wingsuit lub prowadzeniem bolidu Formuły 1”, komentuje jazdę na desce Trener Reprezentacji Niemiec i główny konstruktor deski NOBILE – Stani Kulawik.

„Start zawodników na naszych deskach NOBILE to ukoronowanie ciężkiej pracy wielu osób i nieopisana satysfakcja. Startowałam na Olimpiadzie w Nagano i nie miałam okazji ścigać się na naszej desce, a jestem przekonana, że gdyby tak było to mój wynik byłby znacznie lepszy,” skomentowała Małgorzata Rosiak-Brawańska, Prezes NOBILE SPORTS.

Comments

comments

281
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...