Polskie media publiczne rozpoczęły współprace z chińskim nadawcą

Redakcja PR - 29.05.2017
133

Polskie media publiczne rozpoczęły współprace z chińskim nadawcą

Jak podaje TVP Info, polska telewizja publiczna oraz Polskie Radio rozpoczynają współpracę z koncernem Hubei Media Group. Tematem współpracy będzie wymiana doświadczeń oraz wzajemne promowanie treści.

Będą powstawały wspólne przedsięwzięcia, filmy o kulturze polskiej w Chinach. Liczmy również na współpracę gospodarczą, która się w tej chwili bardzo rozwija – stwierdził wiceprezes TVP Maciej Stanecki, odnosząc się do podpisanego dzisiaj porozumienia o współpracy pomiędzy TVP a chińską telewizją Hubei TV.

 

Polskie media i koncern z państwa środka podpisały umowę o współpracy podczas konferencji w Warszawie. Dzięki porozumieniu w chińskiej telewizji będą mogły pojawiać się rodzime produkcje. Ponadto obie stacje zadeklarowały chęć prowadzenia wspólnych produkcji filmowych.

Daje to duże możliwości dla TVP aby wejść na ogromy rynek, stacje telewizyjne i radiowe Hubei Media Group mają około 900 milionów widzów.

Dzięki kontraktowi skorzystają również media chińskie. Dzięki niemu treści z dalekiego wschodu będą miały szanse zaistnieć w środkowej Europie. Do tej pory programy z Azji nie podbiły rynku starego kontynentu, co może się teraz zmienić.

Comments

comments

133
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...