Polski Zombie w Projekcie Wojownik

Informacja Prasowa - 04.06.2018
56

Polski Zombie w Projekcie Wojownik

Półfinalista, organizowanego przez UFC (Ultimate Fighting Championship), 22-go Ultimate Fightera Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek będzie kolejnym trenerem mieszanych sztuk walki podczas drugiej odsłony „Projektu Wojownik”. Spotka się z weteranami pod koniec czerwca w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej (15GBZ).

Niezwykle dynamiczny i efektownie walczący zawodnik wagi piórkowej poprowadzi zajęcia z kilkudziesięcioma weteranami oraz innymi żołnierzami Wojska Polskiego. Po Łukaszu „Jurasie” Jurkowskim to druga gwiazda polskiej sceny MMA wspierająca wojskowych. „O Projekcie Wojownik dowiedziałem się przez przypadek z Instagramu. Pomimo przygotowań do walki w federacji KSW postanowiłem przyłączyć się do tej inicjatywy.”- opowiada Marcin Wrzosek. „Żołnierze biorący udział w misjach narażają swoje życie, niejednokrotnie tracą zdrowie więc jeżeli moje umiejętności mogą się przydać, to jestem gotów by im pomóc.”- podkreśla zawodnik.

W zajęciach w Giżycku wezmą udział przede wszystkim weterani z brygady oraz pozostałych jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uczestnicy to przede wszystkim misjonarze z Iraku i Afganistanu. Dywizja od lat utrzymuje się w czołówce wojskowego MMA, a jej zawodnicy odnoszą sukcesy nie tylko w wojsku. „Udało nam się zaszczepić wśród żołnierzy bakcyla sportów walki. Mamy wielu aktywnych zawodników oraz trenujących mieszane sztuki walki i Krav Magę. Wspieramy wszystkie akcje dotyczące propagowania aktywnego spędzania czasu oraz pomocy dla weteranów, których w jednostce nie brakuje.”- zaznacza dowódca 15GBZ gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

Marcin Wrzosek to przede wszystkim kickboxer, który równie dobrze radzi sobie w parterze. Zawodnik o niebywałym instynkcie, niezwykle pracowity i konsekwentny. W latach 2016-2017 był mistrzem KSW wagi piórkowej i jedynym Polakiem uczestniczącym w prestiżowym turnieju UFC pod nazwą Ultimate Fighter. Podczas tego programu trenował pod okiem jednego z największych zawodników w historii mieszanych sztuk walki Conora McGregora z Irlandii i zaszedł aż do półfinału. Irlandczyk docenił inteligencję w ringu oraz opanowanie w sytuacjach ekstremalnych Marcina.

Comments

comments

56
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...