Polski zespół na – Patagonian Expedition Race 2016; my patronami medialnymi

Jerzy Ciszewski - 20.01.2016
1

Nasz portal publicrelations.pl jest media partnerem zespołu, który już 10 lutego wyjeżdża do Patagonii aby wziąć udział w ekstremalnym wyścigu „Pata

Nasz portal publicrelations.pl jest media partnerem zespołu, który już 10 lutego wyjeżdża do Patagonii aby wziąć udział w ekstremalnym wyścigu   „Patagonian Expedition Race 2016”. Jest to wyścig pomiędzy czteroosobowymi zespołami na dystansie około 800 kilmtrów, , który odbędzie się w Patagonii.

Polski zespół: Agnieszka, Rafał, Naval i Adrian  to ludzie, których pasją jest sport i ekstremalne wyzwania.  Rower, kajak i marsz będzie ich udziałem przez niespełna dziesięć dni. Na trasie prowadzącej przez bezdroża Patagonii, będą rywalizowali z drużynami z całego świata. Pierwszy raz zespół śmiałków z Polski weźmie udział w tej rywalizacji. Jak widać na dołączonym filmie wyścig ten jest niezwykle trudnym by nawet nie napisać,że ekstremalnym wyzwaniem.
https://youtu.be/-Tcn3NX0e3g

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Rafał. Służył w Wojsku Polskim w jednostkach specjalnych.  Znalazł ludzi których wybrał i przekonał do tej idei.  Wraz z nim wezmą udział w tym ekstremalnym wyzwaniu.  Od wielu miesięcy zespół intensywnie ćwiczy. Biegają, pokonują setki kilometrów na rowerze, pływają kajakami, kompletują i sprawdzają sprzęt. Dobrze się odżywiają i dbają o siebie. Bardzo poważnie traktują to wyzwanie. Tak naprawdę realizują swoje marzenia.

Dla całego zespołu jak również dla dwóch dodatkowych osób, które będą towarzyszyły zespołowi „Spirit of Poland” w Patagonii będzie to wielkie wyzwanie.  W czasie trwania wyścigu, uczestnicy są zdani wyłącznie na samych siebie. Zdarza się, że zespoły pokonują setki kilometrów nie spotykając po drodze człowieka, konfrontując się wyłącznie z dziką, nie dotkniętą ręką człowieka – przyrodą.

Tegoroczna edycja Patagonian Expedition Race zaczyna się 13 lutego i będzie trwała do 26 lutego. Startuje z Punta Arenas w Chile. Tegoroczny wyścig nazywa się „The Last Wild Race”. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda trasa na 24 godziny przed startem.

Gdy zapytałem Rafała jakie są warunki sukcesu ? Wskazał cztery punkty:

  • działanie zespołowe, wspieranie i pomaganie członków swojego teamu; kontuzja czy poddanie się choćby jednego z członków drużyny, powoduje dyskwalifikację całego teamu.
  • nawigacja (nie można używać GPS), a wyłącznie kompasów i map; tak więc wybór trasy jest kluczowy dla ostatecznego wyniku;
  • awaria sprzętu (rower, kajak) lub kontuzja jednego z członków zespołu, która uniemożliwia dalsze pokonywanie trasy
  • na koniec – wiara w swoje siły i możliwości;

Ja jadę z zespołem „Spirit of Poland” i będę relacjonował ten wyścig w mediach społecznościowych. Będę miał łączność. Zapowiada się fantastyczna przygoda !

strona wyprawy znajduje się tu 

strona na facebooku tu 

11138132_779066742219977_8140320745641420588_n

 

Comments

comments

1
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...