Polski przemysł spotkań coraz śmielej za granicę … czyli o tegorocznym dniu Stowarzyszenia Branży Eventowej

Informacja Prasowa - 07.03.2019
24

Polski przemysł spotkań coraz śmielej za granicę … czyli o tegorocznym dniu Stowarzyszenia Branży Eventowej na Meetings Week Poland 2019

Polski przemysł spotkań coraz śmielej za granicę … czyli o tegorocznym  dniu Stowarzyszenia Branży Eventowej na Meetings Week Poland 2019

 Już 21 marca br. odbędzie wyjątkowe wydarzenie – „Europejska wymiana doświadczeń w branży eventowej”. Na zaproszenie Stowarzyszenia Branży Eventowej (SBE) do Warszawy przyjadą przedstawiciele organizacji branżowych m.in. z krajów nadbałtyckich: Rosji, Niemiec, Estonii czy Szwecji, a także Włoch czy Francji. Program przygotowany przez SBE na Meetings Week Poland 2019 to duża dawka profesjonalnej wiedzy, prezentacje najlepszych praktyk oraz możliwość nawiązania cennych międzynarodowych kontaktów.

 Przemysł spotkań w Polsce intensywnie rozwija się, szacuje się, że tworzy on około 1% PKB. Zgodnie z danymi z raportu Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiego Convention Bureau, co roku w Polsce organizowanych jest coraz więcej spotkań o charakterze biznesowym, tj. konferencji, kongresów, targów czy wystaw. Polska dysponuje infrastrukturą o wysokim standardzie, a rodzime firmy i organizacje są w stanie profesjonalnie obsłużyć wydarzenia każdego formatu.

Europejska branża eventowa

Program merytoryczny przygotowany przez Stowarzyszenie Branży Eventowej, który przypada na 2. dzień Meetings Week Poland 2019, poświęcony będzie analizie przemysłu spotkań w kontekście europejskim. Coraz więcej polskich firm pozyskuje klientów z innych krajów oraz zdobywa kontrakty na obsługę zagranicznych marek w Polsce.

Jak mówi Dagmara Chmielewska, dyrektor zarządzająca SBE, dobór tegorocznych prelegentów podyktowany był potrzebami polskiej branży. – Chcemy, aby uczestnicy naszego wydarzenia bezpośrednio od przedstawicieli europejskich organizacji pozyskali informacje na temat poszczególnych rynków, ich potrzeb czy wymagań – powiedziała.

W programie dnia SBE znajdą się prelekcje poświęcone rozwojowi branży eventowej w różnych krajach europejskich. Wprowadzenie do tej części programu zrobi Żaneta Berus, członek zarządu SBE, która opowie o sposobach komunikacji z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Gośćmi z zagranicy będą m.in.: Maria Kirilova z Estonii, która reprezentuje Baltic Event Industry Club, Julia Zholya z HAOM (Rosyjskie Stowarzyszenie Branży Eventowej) czy Jan Kalbfleisch, przedstawiciel FAMAB (Niemieckie Stowarzyszenie Branży Eventowej), którzy przybliżą sytuację na rodzimych rynkach.

Dodatkowo o szwedzkiej branży eventowej opowie Janne Bjorg, a Monika Constans z Polsko – Francuskiej Izby Handlowej podpowie jak współpracować z firmami francuskimi. Nie zabraknie także przeglądu najlepszych realizacji eventowych ze świata, którego dokona Ilaria Granato z Włoch. Warto poświęcić czas na wysłuchanie prezentacji na temat zagranicznych konkursów skierowanych do branży eventowej, by dowiedzieć się gdzie i kiedy warto pochwalić się realizacjami. Z kolei Michał Kalarus, redaktor naczelny THINK MICE, opowie o programach hosted buyers, które znacznie zwiększają efektywność dotarcia do klienta.

Granice są tylko w naszych głowach

Ważnym gościem wydarzenia będzie Tomasz Cichocki – podróżnik, żeglarz, samotnik, który opowie o odwadze przekraczania granic nie tylko geograficznych, ale również mentalnych. Pobudzi słuchaczy do działania na szeroką skalę.

Muzyczny akcent w społecznym celu

Na zakończenie dnia SBE odbędzie się premiera teledysku charytatywnego projektu Luizy Staniec „Sounds Like Women”. SBE jest partnerem tej inicjatywy. Jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem równouprawnienia kobiet w świecie przemysłu muzycznego. Polskę reprezentuje Ewelina Flinta, w projekcie wzięły udział również trzy członkinie SBE. Poza częścią muzyczną wykonawcy opowiedzą o inicjatywie oraz swoim międzynarodowym doświadczeniu.

Informacje praktyczne

Szczegółowy program Meetings Week Poland – Dnia SBE (21 marca 2019) oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie: www.meetingsweek.pl/program. Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym MsMermaid w budynku The Tides przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie.

 

Comments

comments

24
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...