Polska nie uległa atakowi hakerskiemu

Informacja Prasowa - 17.05.2017
178

Polska nie uległa atakowi hakerskiemu

Jak podaje INN: Poland, w ostatnim czasie miał miejsce największy atak hakerski w historii. Przestępcy internetowi zaatakowali serwery z około 150 krajów. Łupem hakerów padły systemy między innymi Wielkiej Brytanii. Pomimo to polskie ABW i Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia o bezpieczeństwie krajowych serwerów. 

Przyczyn z jakich polskie serwery nie zostały sforsowane jest kilka. Jednym z nich jest fakt, że atak nie był wycelowany w konkretne państwo, a swoją formą przypominał wirusa, którym każdy potencjalnie mógł zostać zarażony, zatem możemy tu mówić o tym, że mieliśmy szczęście. Kolejnym powodem była zmiana oprogramowań komputerowych na nowsze, wymiana nastąpiła później niż w krajach zachodnich, co sprawiło, że zawarte w nich zabezpieczenia są bardziej skuteczne.

Jest to dobra wiadomość, szczególnie że Wielka Brytania przykłada większą wagę do bezpieczeństwa państwowych serwerów niż nasze służby. W tym momencie warto przyjrzeć się jeszcze raz naszym zabezpieczeniom tak aby podczas następnych ataków nie liczyć wyłącznie na szczęście.

Źródło: INN: Poland

Zobacz:

Hakerzy przejęli ponad 300 milionów kont na iCloud – żądają od Apple okupu za ich zwrot

Comments

comments

178
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...