Polscy YouTuberzy z pomocą służbie zdrowia

Informacja Prasowa - 08.04.2020
174

Polscy YouTuberzy z pomocą służbie zdrowia

Polscy YouTuberzy z pomocą służbie zdrowia

W polskich szpitalach trwa walka z pandemią koronawirusa. Odpowiednie wyposażenie dla lekarzy jest obecnie na wagę złota. Z pomocą polskiej służbie zdrowia ruszyły gwiazdy Internetu. Cel jest jeden – zebranie kwoty miliona złotych, która zostanie przekazana lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, którzy pomagają w leczeniu chorych na koronawirusa. Pomysłodawcami zbiórki, która wystartowała 4 kwietnia w serwisie Zrzutka.pl, są doskonale znani polskim internautom – Karol “Friz” Wiśniewski oraz Łukasz “Wujek Łuki” Wojtyca. Panowie zachęcają do udziału w akcji innych influencerów, celebrytów oraz swoich widzów. Do inicjatywy może przyłączyć się każda chętna osoba. Zbiórkę rozpoczęła wpłata w wysokości 100 000 złotych, przekazana przez sklep EKIPATONOSI. Obecnie całkowita suma zebranych środków to ponad 160 000 złotych. Planowo akcja zakończy się 18 kwietnia.
Zebrane przez Internet pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie dla polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy obecnie walczą z pandemią koronawirusa. Wsparcie obejmie produkcję maseczek, przyłbic i kombinezonów. W organizacji, koordynacji oraz promocji zbiórki pomaga agencja GetHero z Wrocławia współpracująca na co dzień z twórcami internetowymi.
Wiem, że inni twórcy internetowi, podobnie jak ja, bardzo chętnie angażują się w akcje charytatywne organizowane na szczytne cele. Dlatego jestem przekonany, że i tym razem nasza społeczność nie zawiedzie i wspólnymi siłami osiągniemy zamierzony efekt. Oczywiście do pomocy w jego realizacji zachęcam nie tylko osoby śledzące mój kanał, ale także fanów wszystkich twórców internetowych, którzy zaangażują się w zbiórkę – mówi Karol „Friz” Wiśniewski.
Inicjatywę influencerów można wesprzeć pod linkiem: https://zrzutka.pl/pomocdlamedykow. Dodatkowo, twórcy internetowi zachęcają również do wysyłania wszystkich propozycji wsparcia tej inicjatywy na adres mailowy: pomoc@ekipatonosi.pl.

Comments

comments

174
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...