Polscy studenci walczą z fakenewsami

Redakcja PR - 23.10.2017
200

Polscy studenci walczą z fakenewsami

Jak podaje Business Insider, polscy studenci pracują nad aplikacją, która ma przeciwdziałać fakenewsom. Czwórka adeptów Uniwersytetu Warszawskiego opracowuje  wtyczkę weryfikującą wiarygodność informacji

Krzysztof Główka, Katarzyna Skowrońska, Beata Skuczyńska oraz Konrad Zieliński. Oni sprzeciwili się celowemu wprowadzaniu w błąd . Jak ich wynalazek będzie działać? Żakowie postanowili zaprojektować wtyczkę, dzięki której będzie można do każdej zamieszczonej w sieci informacji podać źródło i przypis. Dzięki temu każdy, kto czyta dany artykuł będzie mia dostęp do źródła.
Działanie aplikacji oparte będzie o aktywność internautów. Każdy będzie mógł dodać opis informacji, który pojawi się obok niej. Na podobnej zasadzie działa Wikipedia,  w internetowej encyklopedii odpowiedzialni za umieszczanie treści są internauci. Pomysł studentów jest bardzo interesujący, a o jego konieczności niech świadczy fakt, że nad podobnymi narzędziami pracują takie firmy jak Google czy Facebook.
Obecnie nad projektem pracuje dziesięć osób, podzielonych na trzy grupy. Działalność finansowana jest z inkubatora przedsiębiorczości na Uniwersytecie Warszawskim. Wynalazcy biorą jednak pod uwagę szukania zasobów w funduszach europejskich i grantach rządowych

Comments

comments

200
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...