Półkolonie strajkowe – Fikołki

Informacja Prasowa - 01.04.2019
224

Półkolonie strajkowe - Fikołki

Półkolonie strajkowe

 Sieć Sal Zabaw Fikołki wychodzi naprzeciw problemom rodziców, którzy w okresie strajku nauczycieli zaopiekują się dziećmi w wieku szkolnym do11 lat. Oferta wchodzi w życie 8 kwietnia, w dniu rozpoczęcia strajku i jest ważna do odwołania.

 – Nasze sale zabaw regularnie organizują letnie i zimowe półkolonie w okresie wakacji i ferii. Poza tym rodzice codziennie mają możliwość pozostawienia pod opieką naszych animatorów dzieci, podczas gdy załatwiają w tym czasie własne sprawy – mówi Bertrand Jasiński, prezes sieci Sal Zabaw Fikołki. – Groźba wprowadzenia strajku nauczycieli i brak możliwości zorganizowania profesjonalnej opieki dla najmłodszych, była impulsem do stworzenia specjalnej oferty, którą nazwaliśmy „półkoloniami strajkowymi”.

Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy na kilka dni przed, dzień 12 listopada ogłoszono wolnym od pracy. Nie dotyczyło to jednak wielu zawodów: służb mundurowych, służb ratowniczych, pracowników komunikacji. Rodzice mieli za mało czasu, aby zapewnić opiekę np. przez rodzinę. Sale zabaw, które zgodnie z ustawą mogą pracować także w niedziele niehandlowe i święta przejęły na siebie obowiązki szkół i przedszkoli.

– Jednym z beneficjentów naszych usług byli wówczas członkowie Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, dla których dzieci zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne, plastyczne, artystyczne, sportowe – wylicza Bertrand Jasiński. – Od 8 kwietnia będziemy gotowi na przyjęcie nawet 100 dzieci w każdej z naszych sal zabaw. Zapewniamy im pełne wyżywienie, opiekę wykwalifikowanych animatorów, zajęcia edukacyjne, ruchowe i rozrywkę.

*****

Sale Zabaw Fikołki to najszybciej rozwijająca się w Polsce sieć centrów rozrywki i edukacji. Obecnie pod logo Fikołków działa 7 placówek w 4 miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Płocki i Pruszkowie. Obiekty działają na powierzchni 700-1200 m2 i składają się z kilkupoziomowej konstrukcji zabawowej wyposażonej w tyrolkę, sieć Spidermena, zjeżdżalnię pontonową, tubową i odkrytą, duży basen z piłkami i labirynt pełen przeszkód. Na najmłodszych czeka kącik malucha i zestawy najnowszych zabawek. W trzech salach urodzinowych Fikołki organizują imprezy tematyczne dla jubilatów oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Dodatkowo w Sali kulinarnej i eksperymentów odbywają się warsztaty hobbystyczne.

 

Comments

comments

224
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...