Polka Niepodległa, czyli niezwykły film, który trafił właśnie do sieci

Redakcja PR - 30.07.2018
6

Polka Niepodległa, czyli niezwykły film, który trafił właśnie do sieci

Stulecie niepodległości to bardzo ważny moment dla całego naszego społeczeństwa, jak również dla Polek, które właśnie wtedy odzyskały prawa wyborcze. Z tej okazji stworzono wyjątkowy film, który ma swoją premierę 30 lipca.

 

 

Reżyser spotu, Antoni Ferency starał się stworzyć oryginalne nagranie, połączenie tradycji ze współczesnością. W projekt zaangażowali się znajomi i bliscy artysty, co zaowocowało niezwykłym projektem.

Ekipie pracującej przy nagraniu zależało na połączeniu hymnu z przedstawieniem w sposób płynny spraw i życia kobiet. Cała narracja bazuje na połączeniu dosadnych scen. Możemy zobaczyć Matkę Boską Karmiącą, której obraz łączy się z Matką Polką, która karmi piersią w przestrzeni społecznej. Nic na spocie nie dzieje się przypadkowo, nawet tatuatorka podczas pracy ma aureolę wprost ze stojącej za nią lampy. Wiele scen w nagraniu ma swoją symbolikę, jednak są też takie, które zostały umieszczone w scenariuszu przypadkowo.

Autor podkreślił, że zależało mu na zaprezentowaniu kobiet, młodych, energicznych, w różnych sytuacjach codziennego życia. Również na pokazaniu jak siła miesza się z czułością oraz jak ważną rolę ta kombinacja odgrywa w społeczeństwie i jak bardzo jest mu obca.

Spot został wypuszczony do sieci 30 lipca, zaraz przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, oraz na długo przed listopadowymi obchodami stulecia niepodległości Polski. Nagranie obrazuje trudną przeszłość, nie zapominając o przyszłości, która jest inspiracją i zachętą do zmiany na lepsze.

 

Na podstawie: https://www.vogue.pl/a/polka-niepodlegla-czyli-jak-odzyskac-patriotyzm

 

Comments

comments

6
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...