Polak wśród najbardziej cenionych innowatorów branży PR

Informacja Prasowa - 24.11.2022
112

Polak wśród najbardziej cenionych innowatorów branży PR

Łukasz Wilczyński, prezes Space Communications Alliance i założyciel Planet Partners, znalazł się w gronie 25 najbardziej cenionych innowatorów regionu EMEA w roku 2022. Na liście jest też m.in. Prezydent Ukrainy, Wolodymyr Zełenski czy szefowa marketingu IKEA, Helena Gouveia.

Łukasz Wilczyński jako jedyny reprezentant Polski w raporcie INNOVATOR 25 EMEA 2022, opublikowanym przez brytyjski magazyn PRovoke Media, został wyróżniony m.in. za założenie pierwszej globalnej sieci PR i komunikacji dla sektora kosmicznego – Space Communications Alliance. Organizacja została utworzona we wrześniu 2022 roku. Jej kluczowym zadaniem jest realizacja zintegrowanych działań z obszaru marketingu i komunikacji. Łukasz Wilczyński swoją pasję i wiedzę na temat sektora nauki i eksploracji kosmosu przeniósł na międzynarodowy poziom zawodowy. Ponadto jest założycielem agencji PR – Planet Partners, która wspiera i rozwija komunikacyjnie klientów między innymi z sektora kosmicznego, nowoczesnych technologii oraz przemysłu w zakresie PR, content i digital marketingu, komunikacji B2B czy konsultingu strategicznego.
Łukasz Wilczyński posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w komunikacji korporacyjnej, zarządzaniu reputacją i budowie strategii marek. W roku 2014 został współzałożycielem Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Jej sztandarowy projekt, European Rover Challenge wspiera młodych inżynierów i naukowców na drodze do wejścia na rynek technologii kosmicznych. Ponadto Wilczyński jest aktywnym prelegentem na festiwalach nauki i konferencjach TEDx i IAC. Prowadzi też zajęcia i kursy z szeroko pojętej komunikacji i PR oraz dotyczące sektora kosmicznego.

– To prawdziwe wyróżnienie móc znaleźć się w gronie wybitnych profesjonalistów z obszaru komunikacji. Chcę też podkreślić, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na trwającą wojnę i faktyczne, wręcz dosłowne zderzenie się komunikacji z wszechobecną dezinformacją. W szczególności, że na liście Innovator 25 w regionie EMEA znalazła się niesamowicie wybitna osobowość, jaką jest Prezydent Ukrainy, Wolodymyr Zełenski

– powiedział Łukasz Wilczyński

Na tegorocznej liście znaleźli się między innymi: Helena Gouveia – szefowa marketingu IKEA, Jo Ogunleye B2B Communications Lead Google, Joe Salmon – zastępca dyrektora w Hill+Knowlton Strategies, Mark Webb – Ambasador Shift.ms, sieci społecznościowej dla osób ze stwardnieniem rozsianym czy Melissa Lawrence – Prezes Fundacji Taylor Bennett, wspierającej osoby czarnoskóre, pochodzenia azjatyckiego i mniejszości etniczne w budowaniu i kontynuowaniu kariery w dziedzinie komunikacji.

Łukasz Wilczyński

Łukasz Wilczyński

Comments

comments

112
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...