Polak doceniony przez Carnegie

Informacja Prasowa - 04.07.2019
221

Polak doceniony przez Carnegie

Dariusz Adamczyk, Polak będący prezesem Honeywell – globalnej spółki technologicznej znajdującej się na liście 100 największych firm rankingu magazynu Fortune – otrzymał nagrodę Great Immigrants Award od nowojorskiej Carnegie Corporation.

Prezes i dyrektor generalny Honeywell Dariusz Adamczyk – Polak, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w wieku 11 lat – otrzymał nagrodę Great Immigrants Award przyznawaną przez Carnegie Corporation z Nowego Jorku. Każdego roku Carnegie honoruje imigrantów, którzy przyczyniają się do wzbogacenia amerykańskiej społeczności i kultury, wzmacniają gospodarkę, wspierają demokrację.

Urodzony w komunistycznej Polsce w 1966 roku, Dariusz Adamczyk przeprowadzając się do Stanów Zjednoczonych nie znał nawet angielskiego. Jednak dzięki pracowitości i determinacji opanował nie tylko nowy język, ale też zdobył wykształcenie, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii na Michigan State University, a następnie tytuł magistra inżynierii komputerowej na Uniwersytecie Syracuse oraz tytuł MBA na Harvardzie.

Adamczyk rozpoczął karierę jako inżynier elektrotechnik w General Electric, a następnie został dyrektorem generalnym Metrologic – producenta czytników i skanerów laserowych. W 2008 r. firma ta została przejęta przez Honeywell. Adamczyk pełnił w Honeywell kilka stanowisk kierowniczych, a następnie został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w 2017 roku. Nadzoruje ponad 110 tys. pracowników Honeywell na całym świecie.

W czerwcu 2017 r. Adamczyk znalazł się wśród liderów branży technologicznej zaproszonych na spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem, poświęcone tematyce wspierania rozwoju nowoczesnych technologii przez amerykański rząd. W 2018 r. otrzymał Nagrodę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Stowarzyszenia Polityki Zagranicznej, przyznaną Honeywell za wkład w bezpieczeństwo wody w Indiach i Meksyku, wsparcie dla systemu edukacji STEM (science, technology, engineering and mathematics) – poprzez szkolenie nauczycieli w Stanach Zjednoczonych, a także za pomoc pracownikom Honeywell dotkniętych klęskami żywiołowymi, takimi jak huragan Harvey.

Odbierając nagrodę, Adamczyk powiedział: „Rzetelny biznes, wzrost gospodarczy i odpowiedzialność społeczna są nieodłączne. Każdy z tych elementów jest miarą sukcesu dzisiejszej korporacji.”

Honeywell w Europie Centralnej i w Polsce

Honeywell jest obecny w Polsce oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej od początku lat 90-tych XX wieku. Obecnie Honeywell zatrudnia w tym regionie ponad 8 tys. pracowników, w takich obszarach jak sprzedaż, wsparcie i obsługa klienta, administracja, funkcje w obrębie łańcucha dostaw, a także rozwoju produktów, produkcji i usług inżynieryjnych.

Honeywell obsługuje klientów reprezentujących różne gałęzie przemysłu, dostarczając im urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które usprawniają i podnoszą efektywność ich działalności. Projekty zrealizowane przez Honeywell w Polsce obejmują m.in.:

  • systemy sterowania budynkami inteligentnymi, systemy kontroli środowiska, systemy bezpieczeństwa i systemy przeciwpożarowe przeznaczone dla obiektów komercyjnych
    i mieszkaniowych w różnych regionach Polski;
  • zaawansowane technologie przeznaczone dla platform wojskowych wykorzystywanych przez Polskie Siły Zbrojne, w tym silniki do szkoleniowych samolotów odrzutowych M-346 oraz technologie przeznaczone do systemów obrony produkowanych przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne (WZE);
  • samolotowe systemy mechaniczne i kabinowe, zainstalowane w najnowszych modelach samolotów Boeing i Embraer należących do Polskich Linii Lotniczych LOT;
  • innowacyjne technologie petrochemiczne i technologie przetwarzania przeznaczone dla największych w Polsce zakładów chemicznych – Grupy Azoty;
  • systemy zapewniające ochronę i bezpieczeństwo pracowników, przeznaczone dla kilkunastu dużych polskich zakładów produkcyjnych z branży paliwowej, przemysłu chemicznego
    i motoryzacyjnego;
  • nowo otwarte Centrum Obsługi Klienta w Katowicach.

***

Honeywell (www.honeywell.com), to firma technologiczna, znajdująca się na liście Fortune 100, zajmująca się dostarczaniem rozwiązań dla przemysłu, obejmujących produkty i usługi dla lotnictwa, technologie sterowania dla budynków oraz o przeznaczeniu przemysłowym, a także materiały o wysokich parametrach technologicznych.  Nasze technologie wspomagają praktycznie wszystko – samoloty, budynki, zakłady produkcyjne, łańcuchy dostaw, pracowników po to aby nasz świat stawał się coraz bardziej inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Więcej informacji i aktualności na temat Honeywell można znaleźć na stronie: www.honeywell.com/newsroom.

Honeywell CEO Darius Adamczyk is photographed at the Honeywell Corporate Headquarters September 13, 2017 in Morris Plains, New Jersey. Photo by Jeff Zelevansky for The Wall Street Journal
DARIUS

Comments

comments

221
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...