Polak awansował na prestiżowe globalne stanowisko w branży e-sportowej

Redakcja PR - 30.03.2017
206

Polak awansował na prestiżowe globalne stanowisko w branży e-sportowej

Krzysztof Pikiewicz obejmuje globalne stanowisko w strukturach ESL – Vice President Esports Services. Funkcję Dyrektora Zarządzającego ESL w Polsce przejmuje Aleksander Szlachetko.

Krzysztof Pikiewicz, który przez ostatnie 7 lat zarządzał polskim oddziałem ESL, z początkiem kwietnia awansuje do struktur globalnych największej na świecie firmie zajmującej się rynkiem e-sportowych. Obejmie prestiżowe stanowisko Vice President Esports Services.

 

Krzysztof Pikiewicz
 

Dział Esports Services, który w strukturach ESL stanowi bardzo ważną i rozwojową część biznesu odpowiada za współpracę z wydawcami gier, dla których ESL organizuje turnieje online, widowiska offline, produkcje telewizyjne i dodatkowe aktywności związane z ich obecnością w świecie e-sportu.

Przykładem projektów realizowanych przez Esports Services są m.in. globalne rozgrywki Wargaming.net Lague (World of Tanks), Rainbow Six Pro League czy zapowiedziane w ostatnich dniach rozgrywki ligi ESL Gwent Challenger, nowego tytułu e-sportowego stworzonego przez studio CD PROJEKT RED.

Krzysztof Pikiewicz to jedna z osób, które od podstaw tworzyły rynek e-sportu w Polsce i sprawiły, że aktualnie, zarówno pod względem liczby fanów e-sportu jak i rangi imprez organizowanych w naszym kraju, Polska stała się liczącym graczem na arenie światowej.

Pikiewicz swoją przygodę z biznesem e-sportowym zaczynał w 2005 roku, biorąc udział w organizacji pierwszej e-sportowej Ligi Cybersport. W 2011 roku Krzysztof i Rafał Pikiewiczowie rozpoczęli zarządzanie polskim oddziałem niemieckiego koncernu Turtle Entertainment, do którego należy marka ESL.

Kamieniem milowym w rozwoju ESL Polska było sprowadzenie do Polski prestiżowych rozgrywek Intel Extreme Masters. Impreza, która od 5 lat odbywa się, co roku w katowickim Spodku, systematycznie bije światowe rekordy w kategoriach oglądalności – zarówno online jak i liczby widzów na miejscu. W marcu światowe finały IEM Katowice 2017 odwiedziło 173 tysiące osób, a w Internecie transmisję śledziło 46 mln widzów na całym świecie.

Dynamiczny rozwój ESL w Polsce obrazuje wzrost zatrudnienia, które z 5 osób w 2011 roku zwiększyło się do ponad 80 w roku 2017. W lutym bieżącego roku firma została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem „Diament Forbesa”, przyznawanym przedsiębiorstwom najszybciej zwiększającym swoją wartość.

Aleksander Szlachetko, zastępujący Pikiewicza na stanowisku Dyrektora Zarządzającego dołączył do ESL Polska w październiku 2016 jako Dyrektor ds. Rozwoju. Wcześniej, przez 15 lat pracował w firmie Intel, gdzie pełnił m.in. funkcję Menedżera ds. sprzedaży komputerów desktop w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Aleksander Szlachetko

Comments

comments

206
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...