Polacy biletów lotniczych szukają najczęściej w porze lunchu

Informacja Prasowa - 07.10.2016
120

Polacy przy biurkach tęsknią za wakacjami

Każdemu powrotowi do pracy towarzyszy uczucie, że minione wakacje trwały zbyt krótko. KAYAK.pl zdradza, czego szukają Polacy w godzinach pracy i o jakich kierunkach marzą siedząc przy biurkach.

Czas letnich wojaży nieubłaganie minął i został zastąpiony przez powrót do codziennych obowiązków. To właśnie w takich chwilach tęsknota za wakacjami uderza z największą mocą. Wyszukiwarka ofert turystycznych KAYAK.pl sprawdziła, kiedy Polacy planują kolejne wyjazdy (zamiast pracować) i dokąd chcą udać się w następną podróż. Wyszukiwarka przedstawia również, kilka przydatnych wskazówek dla osób, które chciałyby przedłużyć wakacje, nie nadszarpując domowego budżetu.

Po powrocie z wakacji, Polacy już myślą o kolejnych wyprawach. Najczęściej – podczas lunchu

Badanie KAYAK.pl wykazało, że liczba wyszukiwań wykonywanych między 9.00 a 18.00, czyli w standardowych godzinach pracy, wzrosła o 14% już w pierwszych tygodniach września, w stosunku do końcówki sierpnia. Analiza ujawniła również ciekawe zachowania użytkowników serwisu planujących podróż w godzinach pracy. Najpopularniejszym dniem na wyszukiwanie lotu okazał się poniedziałek, tuż za nim znalazł się czwartek – im więc bliżej weekendu, tym dalej od pracy wydają się być myślami Polacy. Najmniej wyszukiwań odnotowywanych jest we wtorki, kiedy pracownicy są już wdrożeni w rytm tygodnia i nie pozwalają się z niego wybić.

W połowie dnia Polacy potrzebują chwili na oderwanie się od obowiązków. Chętnie wtedy myślą o podróżach. Najpopularniejszymi godzinami na planowanie wyprawy jest wczesna pora obiadowa, wypadająca około południa.

wyszukiwanie_lotow_w_godzinach_pracy

Gdzie lepiej niż w pracy: pięć najczęściej wyszukiwanych przez Polaków miast

Według analizy KAYAK.pl Polacy zdecydowanie bardziej chcieliby być w odległych zakątkach świata niż przy służbowym biurku. I zupełnie nie odstrasza ich kilkanaście godzin lotu – najczęściej wyszukiwanymi kierunkami okazały się bowiem Bangkok oraz Male, czyli miejsca obiecujące wysokie temperatury, słoneczne niebo i możliwość prawdziwego przedłużenia lata. Jednak w pierwszej piątce jest również tętniący życiem Nowy Jork, oferujący bogatą ofertę kulturalną. Polacy nie szukają więc łatwego rozwiązania, ale planują prawdziwe oderwanie się od codzienności, które potrwa średnio osiem dni. Spośród kierunków bliżej domu, najpopularniejsze są europejskie stolice: Amsterdam i Londyn.

Najpopularniejsze kierunki szukane w godzinach pracy
1 Bangkok
2 Male
3 Amsterdam
4 Londyn
5 Nowy Jork

W poszukiwaniu inspiracji – kilka wskazówek na ucieczkę z biura

KAYAK.pl podpowiada, jak najlepiej zrealizować marzenia o podróży i zdradza, na jakie dni rezerwować loty, by nie wydać fortuny zarówno dla lotów długodystansowych, jak i długich weekendów w Europie.

Warto poznać dni wylotu i powrotu, które pozwolą podróżnym z Polski zaoszczędzić na cenie biletu podczas długodystansowych lotów.

Loty długodystansowe: terminy podróży pozwalające na największą oszczędność
Miasto Najlepsze dni wylotu i powrotu
Bangkok niedziela-niedziela
Male środa-czwartek
Nowy Jork poniedziałek-poniedziałek

Nie powinni martwić się również podróżni, którzy nie dysponują już wieloma dniami urlopu. Doskonałym sposobem na oderwanie się od codzienności będzie dla nich wyjazd do jednej z europejskich stolic – Londynu lub Amsterdamu. Jak wynika z analizy KAYAK.pl, mądrze rezerwując loty, mogą zaoszczędzić nawet 51% ceny biletów. Dla lotów do Amsterdamu należy wybrać podróż rozpoczynającą się w piątek z powrotem w niedzielę, a nie najdroższą opcję z wylotem w czwartek. Na trochę mniejszą oszczędność mogą liczyć osoby planujące wypad do Londynu. Wybierając loty piątek-poniedziałek, mogą zapłacić średnio 12% mniej, niż gdyby chcieli być w mieście od piątku do niedzieli.

Długi weekend w Europie: terminy podróży pozwalające na największą oszczędność
Miasto czwartek-niedziela  Średnia cena biletu piątek-niedziela Średnia cena biletu piątek-poniedziałek Średnia cena biletu Możliwa oszczędność przy wyborze najkorzystniejszych cenowo dni podróży
Amsterdam 437 PLN 291 PLN 326 PLN 51%
Londyn 214 PLN 219 PLN 193 PLN 12%

Vera Pershina, Dyrektor Regionalny KAYAK na Polskę i Rosję komentuje: Nie ma lepszego sposobu, aby pokonać jesienną chandrę, niż planowanie kolejnego wyjazdu. Nawet długi weekend poza domem pozwoli w ostatnich miesiącach roku poczuć wakacyjnego ducha i naładować baterie na kolejne tygodnie. Dzięki funkcjom takim jak Explore, podróżni mogą bez problemu znaleźć kierunek następnej podróży, nie przekraczając określonego wcześniej budżetu. Warto więc na chwilę zapomnieć o obowiązkach i odświeżyć umysł w podróży.

UWAGA:

Dane zostały podane na podstawie wyszukiwań lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej przeprowadzonych w  serwisie KAYAK.pl, między 9:00 a 18:00 BST, od poniedziałku do piątku, dla różnych terminów podróży między 01.10.2016 a 31.12.2016. Najlepsze dni wylotu i powrotu dla długich lotów w obie strony w klasie ekonomicznej podane zostały na podstawie wyszukiwań zrealizowanych w serwisie KAYAK.pl między 01.01.2015 a 22.11.2015 dla różnych terminów podróży w 2016 roku. Najlepsze dni wylotu i powrotu dla długich weekendów zostały podane na podstawie wyszukiwań lotów w obie strony w klasie ekonomicznej zrealizowanych w serwisie KAYAK.pl między 10.03.2016 a 10.09.2016 dla różnych terminów podróży między 01.10.2016 – 31.12.2016. Ceny mogły ulec zmianie lub mogą nie być dłużej dostępne.

Comments

comments

120
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...