Pokaz „Spragnieni Piękna. KOLOR”

Redakcja PR - 04.12.2018
56

Prezentacja kreacji wieczorowych w Muzeum Narodowym w Warszawie

3 grudnia, w Muzeum Narodowym w Warszawie odbył się wyjątkowy pokaz kreacji wieczorowych KOLOR rozpoczynający trzecią edycję projektu „Spragnieni piękna” realizowanego na rzecz Muzeum przez Stowarzyszenie Przyjaciele MNW.

„Z poprzedniej edycji projektu przekazaliśmy do Muzeum Narodowego środki, które umożliwiły między innymi: konserwację olbrzymiego obrazu »Uchodźcy« Jana Rembowskiego, badanie i konserwację obrazu »Adam i Ewa« Cranach’a Lukas’a Starszego, konserwację rysunków Jean – Pierra Norblina de la Gourdaine, badanie sarkofagu Hor-Dżehuti na potrzeby wkrótce otwieranej Galerii Starożytnej, zakup obrazu Tytusa Czyżewskiego »Madonna« wiszącego na wspomnianej wystawie Niepodległa, zakup filmów Roberta Brylewskiego prezentowanych na Galerii Sztuki XX i XXI wieku, oraz zakup dużej ilości urządzeń na potrzeby konserwacji i badania różnego rodzaju obiektów muzealnych(…) W tej edycji projektu skupimy się na wykupie najcenniejszych depozytów dzieł, które są w dyspozycji Muzeum Narodowego, ale nie są jego własnością. Chcemy uniknąć tego co stało się w dwa tysiące jedenastym roku z »Krajobrazem z okolic Omans« francuskiego malarza realisty Gustava Courbet’a, na którego zakup Muzeum nie miało środków, i który po odebraniu z depozytu przez właściciela nigdy już do Muzeum nie wrócił” – powiedział podczas wieczoru Paweł Kastory, prezes Stowarzyszenia Przyjaciele MNW.

Podczas wieczoru goście mogli podziwiać piękne kolorowe kreacje wieczorowe stworzone przez tak znakomitych projektantów mody jak: BIZUU, Kuba Bonecki, Lidia Kalita, Le Brand, Tomasz Ossoliński, MMC, Joanna Hawrot, MSBHV, CHI CHI UDE oraz Ewa Stepnowska – pierwsza stypendystka projektu Spragnieni Piękna. Wszyscy projektanci przekazali swoje kreacje na rzecz Muzeum.

 

Agata Kulesza, fot. Baranowski Michał/AKPA

 

„Te niezwykłe i barwne kreacje wieczorowe zaprezentują wspaniałe, piękne i świadome siebie kobiety ze świata sztuki, filmu, teatru, mody i biznesu. Każda z nich ofiarowała swój wizerunek projektowi »Spragnieni Piękna. KOLOR« na rzecz wspierania Muzeum Narodowego” – zapowiedziała modelki w tegorocznej edycji Małgorzata Wandzel, vice prezes Stowarzyszenia Przyjaciele MNW.

Kreacje zaprezentowały: Agata Kulesza, Bogna Sworowska, Lidia Popiel, Ewa Wajnert, Małgorzata Rusinkiewicz, Joanna Horodyńska, Magdalena Bodis, Patrycja Soliman, Dorota Weka, oraz Kasia Sokołowska.

Po pokazie odbyła się cicha aukcja, a dochód z niej wyniósł niebagatelną kwotę 88 tys. złotych.

Pokaz wyreżyserowała Katarzyna Sokołowska, przy współpracy z Agnieszką Ścibior.

„Wszystkie kobiety, które wzięły udział w pokazie, za sprawą swojej energii i osobowości, zachęcały osoby licytujące do wydawania pieniędzy na sztukę. Piękna impreza, która łączy wszystkie elementy, na które jestem wrażliwa – modę, sztukę i dobroczynność. Wspaniała inicjatywa, bardzo jej kibicuję” – podsumowała Katarzyna Sokołowska, która w tym roku również wystąpiła w roli modelki.

 

Katarzyna Sokołowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

 

Pokaz poprowadziła Beata Sadowska. Wieczór uświetnił występ Marcina Wyrostka wraz z zespołem.

Pokaz był zapowiedzią II BALU DOBROCZYNNEGO, który odbędzie się 4 marca 2019 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dochód z cyklu wydarzeń zostanie przekazany na rzecz Muzeum.

 

Organizator: Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”

Partnerzy Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”: BAIN&COMPANY, Kancelaria LSW, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Polska Rada Biznesu, Stowarzyszenie SAR

Partnerzy pokazu: Muzeum Narodowe w Warszawie, APART, Cisowianka (Perlage), Uncover Models, Kevin Murphy, Wolf Studio.

Patroni medialni: TVN, Chili Zet, Radio ZET, VIVA, VIVA Moda, KUKBUK, Trendy Art of Living, ELLE, Gala.

Comments

comments

56
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...