Pojawiły się bitcoiny w formie banknotów

Redakcja PR - 09.05.2018
300

Pojawiły się bitcoiny w formie banknotów

Tangem Smart Banknotes to firma, posiadająca siedziby w Singapurze i Szwajcarii. Postanowiła dokonać rewolucji na rynku, wprowadzając emisję banknotów z czipem, które  mają być wersją bitcoina w formie gotówki. Przedsiębiorstwo start-upowe posiada oddziały na całym świecie (szwajcarski Zug, Singapur, Moskwa, Hongkong, Tel Awiw, Harvard). Równie duże wrażenie robi lista partnerów spółki, w skład których wchodzą m.in. Dynacard Co., Samsung czy Compulink.

To właśnie Samsung Semiconductor miał produkować czipy, które zostały umieszczone w bitcoinowych banknotach. Pierwsza seria banknotów miała obejmować ponad 10 tysięcy sztuk o nominałach 0,01 BTC i 0,05 BTC, które w zależności od notowań odpowiadają wartości ok. 100 i mniej więcej 480 dolarów.

Jak podaje Tangem, niska wartość nowoczesnych banknotów może ułatwiać sposób korzystania z nich. Niekonwencjonalna waluta wyglądem przypomina hybrydę tradycyjnych banknotów czy kart płatniczych, podkreślić należy, że posiadają o wiele bardziej skomplikowana strukturę zabezpieczeń.

Transakcja z wykorzystaniem banknotów odbywa się poprzez skanowanie za pomocą smartfona z wbudowaną funkcją NFC. Błyskawicznie odbywa się przenoszenie praw własności (bez jakichkolwiek opłat transakcyjnych i potwierdzeń płatności przez blockchain). Dodatkowo banknoty zostały zabezpieczone technologią EAL6+.

Obecnie nawet tradycjonaliści mają szansę przekonać się do kryptowalut, którzy do tej pory byli niechętni wobec produktów zarezerwowanych dotychczas głównie dla informatyków.

 

Na podstawie: http://innpoland.pl/143247,bitcoiny-w-postaci-banknotu-robi-je-start-up-z-singapuru-i-zug

Comments

comments

300
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...