Podsumowanie kampanii Jim Beam – „Odkryj swój smak… zostań fanem”

Redakcja PR - 03.10.2016
214

Kampania Jim Beam „Odkryj swój smak… zostań fanem” – case study

Od czerwca do września trwała wakacyjna kampania marki Jim Beam, która miała na celu zapoznanie konsumentów ze smakowymi wariantami Bourbon Whiskey.

Cele i założenia kampanii:

„Odkryj swój smak… zostań fanem” to wakacyjna kampania marki Jim Beam mająca na celu promocję czterech wariantów smakowych Bourbon Whiskey: klasycznego – White, wiśniowego – Redstag, miodowego – Honey i jabłkowego – Apple.

Założeniem kampanii był trial konsumencki. Wykorzystaliśmy fakt, że Polacy są coraz bardziej ciekawi i otwarci na nowe smaki, a my jesteśmy w stanie zaspokoić ich potrzeby, ponieważ Jim Beam ma szeroki wachlarz smakowych Bourbon Whiskey – komentuje Urszula Wolska, PR Manager marki Jim Beam.

Opis kampanii:

Marka Jim Beam wyruszyła ze swoim mobilnym barem w wakacyjną trasę. Specjalnie stworzony na tę okazję bar na kółkach przemierzył Polskę z północy na południe. Jim Beam na kilka tygodni zatrzymywał się w Molotece w Gdańsku, w Forum Przestrzenie w Krakowie, a lato pożegnał w huczną imprezą w Pomoście 511 w Warszawie.

Mechanizm promocji polegał na tym, że kupując dwa dowolne drinki Jim Beam, trzeci – na bazie wariantów Apple, Honey bądź Redstag otrzymywało się gratis. Każdy tydzień pobytu mobilnego baru w lokalu był podzielony tematycznie, zaczynając od Rogatego Tygodnia z Red Stag’iem, Miodowych Lat z Honey kończąc Jabłkowym Plażowaniem z Apple.

Na odwiedzających airstream’a czekały atrakcje przygotowane przez markę. Goście grali w butelkę,  dostawali gadżety, takie jak czapki Jim Beam, czy czerwone rogi, bawili się przy dobrym line up’ie DJ, a wspomnienia uwieczniali na aparatach polaroid. W Warszawie dodatkową atrakcją były warsztaty barmańskie, mobilne stoisko golibrodów, z którym marka na stałe współpracuje – Hop Chop Barber Shop oraz malujący portrety siedmiopokoleniowej rodziny Beam’ów, grafficiarz Tuse.

Jednak to, co najbardziej przykuwało uwagę uczestników wydarzenia był towarzyszący mobilnemu barowi, tzw. jumpstart – stacjonarny motocykl Harley Davidson. Marki rozpoczęły owocną współpracę w kwietniu br. decydując się na wspólną linię komunikacji pod hasłem American Legends.

Ciekawym pomysłem, który sprawdził się w kampanii było wykorzystanie popularnej aplikacji Pokemon Go.

Zdecydowaliśmy się na użycie aplikacji Pokemon Go, która dodatkowo zwiększyła zainteresowanie kampanią. Uruchomiliśmy Lure Module i utworzyliśmy w Molotece PokeStop. Aplikacja przyciąga mnóstwo graczy w miejsca przystankowe, więc uznaliśmy, że to świetny pomysł na zachęcenie ludzi do odwiedzenia naszego mobilnego baru – wyjaśnia Urszula Wolska.

W ramach kampanii Jim Beam współpracował ze stacją 4funTv, która zrobiła relację telewizyjną z Gdańska i Warszawy i wyemitowała ją na swojej antenie.

airstream 4fun

Za obsługę kampanii odpowiadały agencje Rebelia Media – komunikacja PR Jim Beam i Whitebits – obsługa oficjalnego profilu marki na Facebook’u.

Comments

comments

214
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...