Podcasty o bezpieczeństwie w sieci – kolejny wspólny projekt stacji radiowych Agory i OLX

Informacja Prasowa - 08.12.2021
113

Podcasty o bezpieczeństwie w sieci - kolejny wspólny projekt stacji radiowych Agory i OLX

Podcasty o bezpieczeństwie w sieci – kolejny wspólny projekt stacji radiowych Agory i OLX
Jak nie dać się oszukać w sieci? Jak uniknąć pułapek zakładanych na nas w e-mailach czy SMSach? I jak dbać o bezpieczeństwo urządzeń czy programów, z których na co dzień korzystamy? O tym wszystkim można usłyszeć w dwóch nowych podcastach przygotowanych przez stacje radiowe Agory – Radio TOK FM oraz rozgłośnie muzyczne Grupy Radiowej Agory we współpracy z OLX. Seria „Odeprzyj e-atak” jest już dostępna na platformie podcastowej TOK FM – na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM, a cyklu „FRAUDycja” dodatkowo można słuchać na stronach internetowych Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
Codziennie jesteśmy narażeni na ataki cybeprzestępców – w wyniku ich ataku możemy stracić nie tylko dostęp do konta mailowego, ale i wszystkie pieniądze. Niewinnie wyglądający SMS czy e-mail mogą być przyczyną kłopotów związanych z wyłudzeniem danych czy dostępu do konta bankowego. Stacje radiowe Agory wraz z OLX chcą edukować swoich sluchaczy i podpowiedzieć im, co powinno wzbudzić ich czujność.
Od końca października 2021 r. zainteresowani tą tematyką mogą słuchać podcastu „Odeprzyj e-atak”. Składa się on z 4 odcinków, które prowadzi Jan Stradowski, a partnerem redakcyjnym cyklu jest OLX. Dostęp do podcastu jest możliwy dla wszystkich internautów na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM.
– Wielu z nas nie uwierzy, że cyberatak jest realny, aż sami nie padniemy jego ofiarą. Ten cykl ma pomóc zrozumieć zagrożenie, pokazać je na konkretnych przykładach i dać narzędzia obrony. Nasze komputery, telefony, nasze konta w mediach społecznościowych są wystawione na działania oszustów czy wymierzonych w nas wirusów. W rozmowach, które prowadzi nieoceniony Jan Stradowski, chcemy podpowiedzieć naszym słuchaczom, jak być mądrym przed szkodą – mówi Magdalena Birecka, redaktor naczelna tokfm.pl zastępczyni redaktor naczelnej Radia TOK FM.
OLX jest też partnerem drugiej audycji online poświęconej cyberbezpieczeństwu – podcastu „FRAUDycja”. Liczy on 5 części, a jego prowadzącą jest Anna Stachowska. W gronie jej rozmówców znaleźli się m.in. Adam Haertle z serwisu Zaufana Trzecia Strona, Filip Marczewski z Cert Polska czy prokurator Agnieszka Gryszczyńska z Prokuratury Krajowej.
Odcinki „FRAUDycji” dostępne są nie tylko na platformie podcastowej TOK FM (m.in. na tokfm.pl), ale także na www.zloteprzeboje.plwww.rockradio.pl oraz na www.radiopogoda.pl.
– Kwestie bezpieczeństwa w sieci dotyczą bardzo szerokiej grupy osób. Są niezależne od wieku, zainteresowań czy biegłości w posługiwaniu się narzędziami internetowymi. Dlatego staramy się uczulać na nie słuchaczy Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia – a dokładniej użytkowników coraz szerszej oferty podcastowej naszych stacji muzycznych – komentuje Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.
– Edukowanie w zakresie bezpieczeństwa od lat jest jedną z misji OLX. Tworzone przez nas kampanie z dystansem i przymrużeniem oka, ale co najważniejsze, z ogromną skutecznością tłumaczą, jak nie dać się oszukać w sieci. Wiemy, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może zdarzyć się dać złapać na haczyk. Podcast to dobry sposób na wyjaśnienie, dlaczego warto się czasem zatrzymać, poświęcić czynnościom wykonywanym w telefonie lub komputerze więcej czasu, być czujnym. Cieszymy się, że w tej serii mówimy jednym głosem z wybitnymi ekspertami w branży, z którymi mamy przyjemność „od kuchni” współpracować na co dzień – wyjaśnia Paulina Rezmer, reprezentująca serwis OLX.
Cykle podcastowe „Odeprzyj e-atak” i „FRAUDycja” wspiera promocja na tokfm.pl, www.zloteprzeboje.plwww.rockradio.pl oraz na www.radiopogoda.pl, a także w mediach społecznościowych wszystkich stacji. Dodatkowo, seria jest promowana również na wybranych platformach streamingowych.Za towarzyszącą seriom ofertę partnerską odpowiada Tandem Media, broker kinowo-radiowy Agory.

Dodatkowe informacje na temat bezpieczeństwa w sieci można znaleźć też na blog.olx.pl.

To kolejny wspólny projekt podcastowy stacji radiowych Agory i Tandem Media oraz OLX. Już od ponad 3 lat w podcaście „Dobra praca” TOK FM wraz z OLX doradza odbiorcom w kwestii rozwoju zawodowego, decyzji związanych ze ścieżką kariery, a także satysfakcji z pracy. Jesienią br. ukazały się odcinki kolejnego, 7. sezonu „Dobrej pracy”.

Tandem Media, broker kinowo-radiowo-podcastowy, pośredniczy m.in. w sprzedaży czasu reklamowego w stacjach radiowych Grupy Radiowej Agora (Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda oraz TOK FM) i rozwija ofertę reklam audio związanych z podcastami.

Comments

comments

113
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...