Po wypadku w Arizonie Uber zawiesza testy autonomicznych samochodów

Redakcja PR - 27.03.2017
17

Uber zawiesza testy autonomicznej floty testowej w USA

Uber zawiesza testy autonomicznej floty testowej w Stanach Zjednoczonych po wypadku w Arizonie. Volvo XC90 było w trybie autonomicznym podczas gdy inny pojazd nie ustąpił pierwszeństwa podczas skrętu w lewo – SUV Ubera przewrócił się na bok.  Firma zapewnia, że w czasie kolizji na pokładzie nie było żadnych pasażerów na tylnych siedzeniach. 

Na razie nie wiadomo, dlaczego przed incydentem nie zadziałały systemy bezpieczeństwa, ani czemu inżynier Ubera nie podjął żadnej interwencji w celu zapobiegnięcia kolizji. W trakcie wykonywania jazd testowych w samochodach autonomicznych Ubera są obecni inżynierowie odpowiedzialni za monitorowanie całego procesu.

Cała sytuacja związana z kolizją może okazać się poważnym ciosem dla planów Ubera dotyczących komercjalizacji autonomicznej floty. Firma Travisa Kalanick’a zaczęła ten projekt dużo później niż Google i Tesla.

Zawieszenie testów autonomicznej floty Ubera to tylko wierzchołek problemów firmy. Czytaj więcej:

Trzęsienie ziemi w Uberze – z firmy odchodzi Jeff Jones

źródło: TechCrunch

Comments

comments

17
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...