Playboy usuwa swoje konto z Facebooka

Informacja Prasowa - 28.03.2018
284

Playboy usuwa swoje konto z Facebooka

Magazyn Playboy poinformował o zlikwidowaniu swojego profilu na Facebooku w związku z aferą związaną z wykorzystywaniem danych użytkowników internetowego kolosa.

Popularny na całym świecie magazyn dla mężczyzn ogłosił, że ma zamiar przestać korzystać z serwisu i usunąć wszystkie swoje konta, które się na nim znajdują. Jak wynika z oświadczenia Playboya ostatnie wydarzenia związane z wykorzystywaniem danych użytkowników przyczyniły się do decyzji o zakończeniu jakichkolwiek działań na platformie.

Z pewnością decyzja czasopisma będzie ogromnym ciosem dla internetowego giganta, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie profile magazynu skupiają ponad 25 milionów fanów.

Decyzja Playboya uzasadniona jest utratą zaufania oraz chęcią zapewnienia bezpieczeństwa dla wielbicieli znanego pisma, którzy nie mogą być narażeni na zdarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie.

16 marca 2018 roku w mediach pojawiła się informacja o bezprawnym wykorzystaniu danych ponad 50 milionów użytkowników Faceboooka podczas kampanii wyborczej Donalda Trumpa przez firmę Cambridge Analityca.

 

 

Na podstawie: https://www.pb.pl/playboy-wycofuje-sie-z-facebooka-909129?utm_source=facebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb

 

Comments

comments

284
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...