Platige Image wzmacnia działania na rynku brytyjskim

Informacja Prasowa - 14.01.2020
246

Platige Image wzmacnia działania na rynku brytyjskim

Wielokrotnie nagradzane polskie studio animacji, produkcji i postprodukcji – Platige Image nawiązało współpracę z Lemonade Reps. Aktywna na brytyjskim rynku agencja reprezentuje najbardziej uznane studia takie jak m.in.: HU_SH London, HELO czy FABLEfx.

Umowa z Lemonade Reps to dla Platige Image ważny element strategii zakładającej dalszą rozwój na brytyjskim rynku. Swoją działalność na tym jednym z największych rynków reklamowych w Europie i na świecie studio rozpoczęło  już w 2006 r.

 „Nawiązanie współpracy z Lemonade Reps to kolejny etap naszego planu rozwoju. Stale realizujemy projekty dla zagranicznych klientów, natomiast w ciągu kolejnych miesięcy chcemy bardziej otworzyć się na projekty europejskie. Konkurowanie na rynku brytyjskim to duże wyzwanie, ale przede wszystkim ogromna szansa na jeszcze szybszy rozwój.” – powiedział  Karol Żbikowski, Prezes Platige Image.

 

Platige Image, które  nie jest jeszcze szeroko rozpoznawane w Wielkiej Brytanii, jest racjonalną alternatywą dla części angielskich firm zajmujących się postprodukcją i produkcją efektów wizualnych. Duży i doświadczony zespół Platige jest w stanie realizować projekty stojące na wysokim poziomie, w konkurencyjnej cenie. O wysokiej jakości prac studia świadczy zarówno ich portfolio jak i liczne nagrody.” – dodaje Corin West, Managing Director Lemonade Reps.

Angielski rynek jest postrzegany jako jeden z największych sektorów reklamowych na świecie. W 2019 r. wydatki na reklamę digitalową wyniosły tam ponad 14 mld £.  Natomiast według raportu BFI „Screen Business” brytyjski rynek VFX jest obecnie wyceniany na ponad 1 mld £ i wciąż rośnie. Przedstawicielstwo na wyspach brytyjskich to dla Platige Image gwarancja szybszego rozwoju i pozyskania kolejnych znaczących klientów.

 Ostatni rok był dla Platige Image bardzo pracowity i efektywny. Współpraca z międzynarodowymi gigantami jak Netflix, Ferrari czy Capcom potwierdziła ogromne możliwości naszego studia w dziedzinie produkcji i postprodukcji efektów specjalnych i animacji” – zaznacza Karol Żbikowski, Prezes Platige Image.

Słowa Karola Żbikowskiego znajdują swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach branżowych oraz wynikach finansowych spółki. Rozpoczęcie współpracy z Lemonade Reps świadczy o większym otwarciu na rynek brytyjski i większej ilości nowych, widowiskowych projektów w portfolio Platige Image.

Więcej o Platige Image

Więcej o Lemonade Reps

Comments

comments

246
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...