Platige Image Studiem Postprodukcyjnym roku KTR

Informacja Prasowa - 10.06.2019
35

Platige Image Studiem Postprodukcyjnym roku KTR

W tegorocznej edycji konkursu KTR tytuł Studia Postprodukcyjnego Roku powędrował  do Platige  Image. Projekty studia zdobyły łącznie 15 nominacji, a ostatecznie aż 12 nagród: 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe miecze.

Złote miecze zdobyły aż trzy projekty, przy których pracowali artyści Platige Image. Spot dla marki Jaguar „Playground (Director’sCut)”; triumfował dwukrotnie–zdobył złoto w kategorii Post Production Excellence oraz w kategorii Visual Effects / FX.

Z kolei zwycięzcą w kategorii Use of Video została spektakularna projekcja trailera „God of War” wyświetlona na boisku NBA. Ten sam projekt otrzymał również nagrodę specjalną Best of Communication. Twórcy Platige Image zamienili parkiet do gry w arenę zmagań Kratosa i Atreusa, przenosząc widzów w świat gry.

Skali tego wydarzenia nie da się porównać z niczym, co do tej pory zrobiliśmy dla tej branży. Nasz sukces otworzył nowy rozdział w kreacji marek. Sony doceniło nasze rozległe doświadczenie, dzięki czemu mogliśmy pomóc wypromować produkt w zupełnie nowy sposób – komentuje Kamil Pohl z Platige Image – 18 tys. fanów NBA na miejscu, a w sieci telewizyjnej i internetowej o wiele, wiele więcej – to duże liczby i wymagająca publika – dodaje Pohl, który w Platige Image odpowiada za nadzór artystyczny, rozwój nowych technologii, wdrażanie rozwiązań i rekomendowanie nowych technik w dziale Entertainment.

Teledysk duetu Syny „Nag Champa” z efektami specjalnymi stworzonymi przez artystów Platige Image, wyprodukowany przez  Dobro i wyreżyserowany przez Sebastiana Pańczyka z tego domu produkcyjnego, zdobył złoty miecz KTR w kategorii Music Video.

-Praca nad każdym z tych projektów była dla nas czystą przyjemnością. Już od kilku lat nie zastanawiamy się jak realizować produkcje na rynki zagraniczne, tylko co zrobić, by nasze realizacje za każdym razem wchodziły do światowego kanonu reklamy – podsumowuje Cezary Albiński, Head of CG – Commercial w Platige Image.

Kolejne dwa projekty, przy których pracowali artyści ze studia Platige Image, zdobyły cztery srebrne miecze. Dwa z  nich  powędrowały do twórców trailera gry ,,Metro   Exodus’’, którzy  zwyciężyli w kategoriach Animation oraz Sound Design.

-,,Artyom’s Nightmare”, czyli zwiastun kolejnej odsłony kultowej serii „Metro” to, wraz z pozostałymi nominowanymi projektami, produkcja dla nas wyjątkowa. Fabuła samej gry oparta jest na trylogii Dmitrija Głuchowskiego, więc odgrywa dużą rolę również w naszym trailerze. Dodatkowo, byliśmy zaangażowani w każdy etap produkcji: od koncepcji po wykonanie – mówi scenarzysta i reżyser trailera, Tomek Suwalski z Platige

Podobnie, dwoma srebrnymi mieczami KTR nagrodzono spot ,,I’m Late’’ – reklamę dla marki zegarków Citizen ,,I’m Late’’ wyróżniono w kategoriach Animation oraz Post Production Excellence.

Ponadto Platige Image, w tegorocznej edycji KTR-ów,  zdobył także cztery brązowe miecze. Wśród nich są dwa,  które  zdobyły także  srebrny  i złoty  miecz.  Triumfująca w kategorii Use  of Video  projekcja  cinematika gry  ,,God  of War’’ została wyróżniona również w kategorii Post Production Excellence, a zwycięzca w kategorii Music Video, czyli teledysk duetu Syny ,,Nag Champa’’ z efektami wizualnymi stworzonymi przez artystów Platige Image, otrzymał brąz właśnie za Visual Effects/FX.

-W kategorii Visual Effects/FX, sukces naszych supervisorów oceniam po tym, jak trudno jest odróżnić materiał filmowy od efektów 3D. Realizacje te wyróżniają się absolutnym perfekcjonizmem. Są to przykłady, w których granica pomiędzy fikcją, a rzeczywistością się zatarła – dodał Cezary Albiński, Head of CG – Commercial w Platige

Listę projektów studia, które uhonorowano na gali, zamyka ,,Wasteland’’, czyli reżyserska wersja spotu marki Abarth wyreżyserowana przez Alessandro Paccianiego oraz nagrodzony także za efekty wizualne spot dla marki Burberry ,,Close Your Eyes and Think of  Christmas”.  Ten ostatni   wyróżniony   został również   brązowym   mieczem w kategorii Color Correction.

Dzięki tak licznie nagrodzonym projektom, tworzone lub współtworzone przez zespół Platige, studio otrzymało ogółem 86 punktów i zdobyło tytuł Studia Postprodukcyjnego Roku.

 

Realizacja ,,I’m Late’’

„God of War”

„Wasteland”

„Syny”

„Playground”

,,Metro Exodus’’

Burberry

 

Comments

comments

35
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...