Platige Image dla Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

Informacja Prasowa - 26.10.2021
153

Platige Image dla Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

Platige Image dla Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

Firma Platige Image już po raz trzeci była odpowiedzialna za całościową produkcję wydarzenia „Europejskie Forum Nowych Idei”, które odbywało się w dniach 20-22 października w Sopocie. W tym roku po raz pierwszy na taką skalę użyta została technologia Vizrt, znana z branży telewizyjnej, której na co dzień używają specjaliści z Platige Broadcast. Klientem Platige Image była Konfederacja Lewiatan.

Tegoroczne EFNI to ponad 1100 zarejestrowanych uczestników z kilkunastu krajów, ponad 100 akredytowanych dziennikarzy, 60 paneli dyskusyjnych i wydarzeń towarzyszących, 16 partnerów medialnych – w sumie 3 dni pełne wielu wydarzeń.

Europejskie Forum Nowych Idei to coś więcej niż jeszcze jedna konferencja biznesowa – mówi Marek Jankowski, Head of Broadcast Production w Platige Image. – Tam spotyka się świat filozofii, polityki przedsiębiorców, dziennikarzy, nauki, samorządów, dyplomacji, ludzi kultury i biznesu, żeby rozmawiać o nowych trendach i wyzwaniach. Naszą rolą było połączyć na 3 dni te różne światy – zarówno w sposobie realizacji, jak i oprawie wizualnej – dodaje Marek Jankowski.

Zadaniem Platige Image było stworzenie oprawy dla ponad 60 paneli i imprez towarzyszących EFNI w tym roku. Zespół zaprojektował i wspólnie z podwykonawcami wykonał scenografię wszystkich sal i przestrzeni, w których odbywała się konferencja. Zadbał o oświetlenie i nowoczesne multimedia, w tym ponad 15 nośników, na których wyświetlane były treści związane z wydarzeniem. Zapewnił również obsługę tłumaczy, hostess i hostów. Mimo że EFNI było wydarzeniem w pełni stacjonarnym, część panelistów wzięła udział w dyskusjach zdalnie, a uczestnicy mieli możliwość śledzenia wystąpień zdalnie – o to również zadbał producent.

Debaty podzielono na cztery kategorie: „Czuła technologia”, „Obywatel nowych czasów”, „Zdążyć przed 2050″ i „Nowy początek starego świata?”.

 – Jak często podkreśla nasz klient – Konfederacja Lewiatan – to jest forum „nowych idei”, na którym mówi się o nie tym, co nie będzie za kilka, tylko za 20, 30 lat – i to też musiało znaleźć wyraz w środkach, których użyliśmy – zauważa Jankowski.

W tym roku po raz pierwszy na taką skalę użyta została technologia Vizrt, znana z branży telewizyjnej, której na co dzień używają specjaliści z Platige Broadcast. Pozwoliło to na nowoczesną realizację w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możliwa była dynamiczna zmiana wyświetlanego na ekranie w głównej sali materiału. Ekran miał wymiary 10×3,5 m, a do każdego panelu przygotowane były dedykowane animacje, wprowadzające w temat danej dyskusji.

Platige Image realizowało EFNI po raz trzeci – za każdym w razem w innym miejscu. W 2019 roku w Hotelu Sheraton w Sopocie, a w 2020 roku Platige Image był odpowiedzialny za wersję hybrydową wydarzenia w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie, po raz pierwszy łącząc tradycyjną konferencję z wydarzeniem online. W tym roku EFNI odbyło się w nowym miejscu – Hotelu Radisson Blu w Sopocie.

Comments

comments

153
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...