Plac Unii w akcji Movember

Informacja Prasowa - 20.11.2019
25

Plac Unii w akcji Movember

Listopad to miesiąc dedykowany chorobom dotykającym mężczyzn. Kampania społeczna promująca profilaktykę – Movember, polega na zapuszczaniu wąsów przez mężczyzn, co ma być pretekstem do poruszenia tematu raka jąder i prostaty. Hasło „Akcja Wąsy – profilaktyka męska rzecz” ma być zachętą do poruszania tych ważnych tematów. W ramach ogólnopolskiej kampanii przeprowadzane są też bezpłatne badania. Takie, planowane są w Placu Unii 23 listopada w godz. 11-20. Przyjdź – nie czekaj!

„Męskie choroby” to w Polsce wciąż temat tabu

Nazwa Movember to połączenie dwóch angielskich słów – moustache (wąsy) i November (listopad). Przeprowadzana w tym miesiącu akcja, która polega na zapuszczaniu przez mężczyzn wąsów ma być pretekstem i jednocześnie zachętą dla panów do rozmów na temat chorób i konieczności regularnej profilaktyki.
Nowotwory to najczęstsza przyczyna śmierci mężczyzn w Polsce. Mimo to, mówienie o nich, zwłaszcza, gdy choroba dotyka okolic intymnych jest dla Polaków wciąż tematem tabu. A przecież, wczesne wykrycie raka jąder oraz prostaty znacznie zwiększają szansę na skuteczne leczenie i szybszy powrót do zdrowia. Zatem? Panowie do dzieła! Nie śpimy, badamy się!

Chłopaki nie płaczą, a regularnie się badają

Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia. Najlepszą metodą na jego wykrycie jest samobadanie lub USG. Wcześnie wykryty jest w 99% procentach uleczalny. Mężczyźni po 45 roku życia powinni chociaż raz na rok zbadać krew pod kontem poziomu PSA. To najlepszy sposób na wczesne wykrycie raka prostaty. W celu przeprowadzenia badania wystarczy udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie.

Bezpłatne badania w Placu Unii

Bezpłatne badania USG oraz poziomu PSA przeprowadzane będą w ramach ogólnopolskiej akcji w Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping już 23 listopada br. w godzinach 11:00 – 15:00 oraz 15:30 – 20:00. Udział w badaniach nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Comments

comments

25
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...