Pisma poradnikowe najchętniej kupowanymi miesięcznikami w maju

Redakcja PR - 30.08.2018
241

Pisma poradnikowe najchętniej kupowanymi miesięcznikami w maju

W maju br. liderem sprzedaży ogółem wśród wszystkich miesięczników była „Kobieta i Życie”. Czołówkę zestawienia zdominowały pisma poradnikowe dla pań – wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż ogółem „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w maju 2018 roku wyniosła 274 311 egz. W porównaniu do mja 2017 roku zmniejszyła się ona o 20,81 proc.

Drugi był „Świat Kobiety” (Wydawnictwo Bauer), który awansował z miejsca trzeciego. Wynik tego magazynu uplasował się na poziomie 192 389 egz., po spadku o 23,24 proc. Na ostatnią lokatę podium spadły z kolei „Dobre Rady” (Grupa Burda), których wynik sprzedażowy zmniejszył się o 32,72 proc. do 186 479 egz. Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia sześć pozycji zajęły magazyny poradnikowe dla kobiet. Ponadto w top 10 znalazły się dwa miesięczniki kulinarne, jeden tytuł luksusowy i jedno pismo yellow.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Comments

comments

241
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...