Piotr Piętka mianowany CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

Informacja Prasowa - 15.02.2021
239

Piotr Piętka mianowany CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

Piotr Piętka mianowany CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

15 lutego, 2021 – Warszawa – Piotr Piętka, dotychczasowy co-CEO Publicis Groupe w Polsce, obejmie stanowisko CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Tomasz Pawlikowski, który od 2018 r. jako co-CEO zarządzał organizacją w
Polsce wspólnie z Piotrem Piętką, odchodzi z firmy, a jego stanowisko nie zostanie ponownie obsadzone.

Utworzenie nowego regionu w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, Ukraina i kraje bałtyckie) oraz powierzenie Piotrowi Piętce funkcji CEO w tym regionie, to kontynuacja działań Publicis Groupe w modelu Power of One w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy rynkami i zespołami, by jeszcze lepiej integrować wiedzę, kompetencje i talenty wokół potrzeb biznesowych Klientów.

– Piotr Piętka ma ponad 20-letnie, udokumentowane sukcesami doświadczenie w Publicis Groupe. Dzięki jasnej wizji, koncentracji na transformacji biznesowej i budowaniu pozytywnych doświadczeń ludzi z markami, jego dotychczasowe działania przynosiły wymierną wartość Klientom naszych Agencji – mówi Tomas Lauko, kierujący Publicis Groupe w krajach Europy Środkowej i Wschodniej – Nie mam wątpliwości, że obsadzenie Piotra w roli lidera Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, zaowocuje przyspieszeniem wdrażania modelu Power of One w tym regionie oraz jeszcze większą integracją naszych kluczowych kompetencji i tworzeniem większej dostępności do strategicznych zasobów Grupy, by dokładniej odpowiadać na wyzwania biznesowe Klientów. Piotr Piętka, jako CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, będzie
raportował bezpośrednio do Tomasa Lauko.

Tomasz Pawlikowski, który jako co-CEO, wspólnie z Piotrem Piętką kierował Publicis Groupe w Polsce od 2018 r., rozstaje się z organizacją, a jego stanowisko nie zostanie ponownie obsadzone.

– Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Tomaszowi, który jest związany z Publicis Groupe w Polsce od początku lat 90-tych i w tym czasie udowodnił swoją skuteczność jako lidera nie tylko w Polsce, ale również w całym regionie CEE. Przez ponad 30 lat pomagał przekształcać lokalne agencje w nowoczesne, multidyscyplinarne organizacje, doradzając ich zespołom i
wprowadzając je na wiodące pozycje w poszczególnych krajach. W 2018 r. był odpowiedzialny za uruchomienie w Polsce eCommerce Content Center of Excellence, które jest dzisiaj integralną częścią globalnej oferty Publicis Commerce. Osobiście uważam, że przywództwo Tomasza w znacznym stopniu przyczyniło się do transformacji grupy, pomagając rozwijać naszą ofertę i otwierać na nowe możliwości, co robił zawsze ze 100% zaangażowaniem i pasją – skomentował Piotr Piętka.

– Spędziłem połowę życia w Groupe i wiele z inicjatyw, które są wciąż żywe, to niejako moje dzieci. Następny rozdział mojego życia będzie odbiciem wszystkich moich doświadczeń i mądrości, które zebrałem pracując z ludźmi i dla ludzi. Budowanie karier indywidualnych i wspieranie talentów było, jest i będzie moją pasją.

Pozostanę wierny swojemu rodowodowi psychologicznemu i coachingowemu. Życzę Groupie, Piotrowi i wszystkim moim kolegom wszystkiego najlepszego w ich pomyślnym dążeniu do przekształcania organizacji i torowania drogi dla całej branży.
Przyjaźnie, które zapoczątkowały się podczas mojej długiej pracy w Groupe, pozostaną nienaruszone i tak silne, jak były. Zaczynam moją drogę jeszcze raz – mówi Tomasz Pawlikowski.

Piotr Piętka

Comments

comments

239
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...