Piotr Kozłowski redaktorem Moto.pl 

Informacja Prasowa - 15.04.2021
123

Piotr Kozłowski redaktorem Moto.pl 

Piotr Kozłowski redaktorem Moto.pl 

Moto.pl dynamicznie się rozwija, a coraz ważniejszą rolę w serwisie odgrywają treści związane z biznesem motoryzacyjnym. W ramach tego obszaru wyodrębniony został właśnie dział Made in China, z którym związany będzie powracający do Moto.pl redaktor Piotr Kozłowski.  

Moto.pl to serwis łączący motoryzację, biznes i eko-trendy. W ramach rozwoju tego obszaru biznesowego powstanie dział Made in China, w którym analizowane będą dane i informacje z największego rynku motoryzacyjnego świata, czyli z Chin. Państwo to przestało już być fabryką utożsamianą jedynie z tanią produkcją wątpliwej jakości. Obecnie konkuruje ono z zachodnimi markami w dziedzinie nowoczesnych technologii i innowacji, co przekłada się również na motoryzację. Chińczycy mają ambitne plany ekspansyjne – dziś egzotyczne z europejskiego i polskiego punktu widzenia marki, jutro mogą stać się czołowymi producentami w branży automotive. To dlatego, nie chcąc, by czytelnicy przegapili ten moment, redakcja Moto.pl zdecydowała się otworzyć nowy dział, który ruszy w drugiej połowie kwietnia. Tematyką dotyczącą chińskiej motoryzacji zajmie się redaktor Piotr Kozłowski.

– Chiny to największy rynek motoryzacyjny na świecie. Kolejni chińscy producenci planują debiut w Europie. Chcemy przyglądać się tym trendom i dostarczać naszym czytelnikom wiedzę na temat najważniejszych chińskich marek. Nie można pisać o biznesie w branży motoryzacyjnej, pomijając Państwo Środka – mówi Piotr Kozłowski.

Piotr Kozłowski był wcześniej związany z serwisem Moto.pl przez ponad 6 lat, jako redaktor i wydawca zajmując się głównie tematyką związaną z rynkiem i prawem drogowym. Pracował także jako redaktor w dziale analiz „Gazety Wyborczej” (BiQdata.Wyborcza.pl) i tworzył własny serwis z dziennikarstwem danych.

 Bardzo się cieszę, że zespół Moto.pl wzmocni doświadczony redaktor, który dobrze zna nasz serwis i branżę motoryzacyjną – mówi Tomasz Korniejew, dyrektor serwisu Moto.pl. – W obecnych czasach dużo się dzieje w biznesie motoryzacyjnym, a Moto.pl jako serwis opiniotwórczy chętnie podejmuje tę tematykę. Wzmocnienie redakcji w obszarze biznesowym to jeden z kroków na drodze rozwoju Moto.pl – dodaje Korniejew.

01.04.2019 Warszawa . Piotr Kozlowski . Sesja dla Gazeta pl .
Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Comments

comments

123
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...