Piotr Jacoń po 5 latach rozstaje się z Radiem Gdańsk. „Próbowano wstrzymać audycję o Miecugowie”

Redakcja PR - 30.08.2018
298

Piotr Jacoń po 5 latach rozstaje się z Radiem Gdańsk. „Próbowano wstrzymać audycję o Miecugowie”

Po blisko pięciu latach dziennikarz Piotr Jacoń zakończył współpracę z Radiem Gdańsk, w którym prowadził program „Gdynia Główna Osobista” – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. – Powodem decyzji jest próba wstrzymania emisji mojej audycji. Powiedziano mi, że za dużo było w niej o Grzegorzu Miecugowie i „Szkle Kontaktowym” – tłumaczy nam Jacoń.

Piotr Jacoń od 2004 roku jest związany ze stacją TVN24. Najpierw przez trzy lata był reporterem w Trójmieście, a od lipca 2005 roku prowadzi także serwisy informacyjne. W przeszłości był gospodarzem magazynu „Prosto z Polski”, a obecnie przygotowuje wieczorne podsumowanie wydarzeń „Dzień po dniu”. Wcześniej pracował w „Dzienniku Bałtyckim” jako zastępca dyrektora marketingu, gdzie trafił z Radia Plus (5 lat pracy jako reporter i serwisant).

Od grudnia 2013 roku w każdy piątek o godz. 11.00 roku Piotr Jacoń prowadzi autorską audycję „Gdynia Główna Osobista”. Dziennikarz rozmawia z ludźmi związanymi z Gdynią. W programie pojawiali się m.in. Anna Dymna, Urszula Dudziak, Andrzej Wajda czy Jerzy Stuhr.

Dwa tygodnie temu Jacoń zaprosił do programu Marka Przybylika, jednego ze stałych komentatorów „Szkła kontaktowego” w TVN24, aby tuż przed pierwszą rocznicą śmierci Grzegorza Miecugowa porozmawiać o dziennikarzu. Audycja została nagrana, a jej premierę na antenie wyznaczono na 17 sierpnia. Jednak kierownictwo Radia Gdańsk zablokowało emisję programu. Zdecydowano, że w piątek o 11.00 zostanie wyemitowany archiwalny odcinek „Gdyni Głównej Osobistej”.

Dowiedziałem się o tym na 50 minut przed emisją audycji. Powiedziano mi, że za dużo było w niej o Grzegorzu Miecugowie i „Szkle kontaktowym”. Od razu w reakcji na to zapowiedziałem, że odchodzę. Wtedy redaktor naczelny (Dariusz Wasielewski – red.) zaczął prosić, żebym zmienił decyzję i ostatecznie wbrew sugestiom swojego zastępcy (Michał Rzepiak – red.), zgodził się na emisję rozmowy z Przybylikiem – opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Piotr Jacoń.

 

Finalnie audycja ze wspomnieniami o Grzegorzu Miecugowie została wyemitowana, można jej odsłuchać na stronie internetowej Radiogdansk.pl. Piotr Jacoń zdecydował jednak, że zakończy współpracę z rozgłośnią.

Uznałem, że cała sytuacja była na tyle niedopuszczalna, by rozstać się z Radiem Gdańsk. Zgodziłem się jedynie na nagranie dwóch kolejnych audycji, do końca wakacyjnej ramówki, ostatnia w najbliższy piątek o 11.00 – dodaje.

 

Piotr Jacoń pozostaje związany z TVN24, nadal prowadzi wieczorny „Dzień po dniu”.

Grzegorz Miecugow zmarł 26 sierpnia 2017 roku w wieku 61 lat. Był dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, współtwórcą „Faktów” TVN i „Szkła kontaktowego”.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od lutego do lipca 2018 roku udział Radia Gdańsk wyniósł 6,6 proc.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Comments

comments

298
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...